Стало відомо, кого із студентів можуть призвати до армії

Стало відомо, кого із студентів випустять із країни, а кого можуть призвати до армії.У країні, як мінімум, до 23 серпня триватиме загальна мобілізація. Ряди української армії можуть поповнити деякі військовозобов’язані студенти. Стало відомо, хто підлягає призову. Про це інформує Експерт з посиланням на TODAY.UA.

Мобілізацію в Україні оголошено у зв’язку з повномасштабним нападом Росії, який стався 24 лютого. За законом, призову до армії не підлягають студенти професійно-технічної, вищої та професійної вищої освіти, докторанти та аспіранти, а також асистенти-стажери. Йдеться людей, які навчаються на денній чи дуальної формі.

На даний момент не всі студенти можуть безперешкодно перетнути кордон і виїхати з України. Залишити країну в умовах воєнного стану можуть студенти, які навчаються за кордоном. У них на руках має бути підтвердження про навчання у тій чи іншій країні. Це може бути студентський квиток, вид на тимчасове проживання через навчання, запрошення на навчання або довідка із вузу.

Документи, що підтверджують право на навчання, мають бути перекладені українською мовою та завірені нотаріально. На них має стояти підпис перекладача. При цьому деякі студенти можуть стати військовослужбовцями. Йдеться про тих українців, які тимчасово втрачають свій студентський статус, коли закінчують бакалаврат та вступають до магістратури. У цей період формуються списки вступників і військовозобов’язані не є студентами – можлива їх мобілізація. Відстрочку від призову можна отримати, якщо надати відповідну документацію.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии