Новини

У ДСНС розповіли, де можна купатися

Цього року офіційно пляжний сезон закритий у столиці та 9-х областях України.Місцеві органи влади визначили 240 місць для відпочинку на водних об’єктах в Україні. З них 194 обладнані пляжами. Де є місця, безпечні для відпочинку? Де саме можна купатися? Як працюють піротехніки разом із водолазами? Розповідає слухачам Українського радіо прес-офіцер ДСНС України Олександр Хорунжий, інформує Експерт.

“Для визначення місць відпочинку потрібні відповідні умови. Минулого року ми мали 1679 місць, з них 1239 мали пляжі, зараз маємо цифри — 240 локацій, 194 з пляжем. Така їхня мала кількість пов’язана із військовими діями: багато територій зараз окуповані, де піротехніки проводять очисні роботи акваторії. У нас близько 300 тисяч квадратних кілометрів України забруднені вибухонебезпечними предметами, із них 19 тисяч квадратних кілометрів належать акваторіям. Тому пляжі для відпочинку мають бути готовими, очищеними, облаштованими рятувальними постами, з дотриманням санітарних умов, як то очищене дно та пологий спуск. Повинні бути дотримані і інші умови, які визначаються органами місцевої влади або військовими адміністраціями. Цього року офіційно не відкрилися пляжі у столиці, у Київській області, Чернігівській, Сумській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій. Також Харківській, Донецькій і Луганській. Це ті області, де тривають масовані обстріли та бойові дії”.

“На морі замінована акваторія, плавають протикорабельні міни. Тому треба бути дуже обережними. Люди все одно ходять на пляж. Ми застерігаємо, що цього не треба робити. Це небезпечно. Вже було зафіксовано декілька випадків, коли на пляжі відпочивальники підірвалися на міні. Або здетонувала міна, яку винесло на берег. Ми не можемо насильно заборонити їм відпочивати. Наше завдання – проінформувати, щоб відпочивальник усвідомлював всю ситуацію. Інформація про розмінування акваторій постійно оновлюється. Ми подаємо її до військових адміністрацій. Вже 33 гектари акваторій, 700 вибухонебезпечних предметів в прибережних зонах знешкоджені та підняті з дна. 80 разів довелося залучати до підводного розмінування підготовлених водолазів. Найбільше випадків зафіксовано у Київській області, Бучанському районі, районах Ірпеня та Мощуна”.

Ольга Степанова

Recent Posts

Вдруге за тиждень: працівник ресторану знайшов у туалеті 12 тисяч доларів (відео)

Уже вдруге менш ніж за тиждень в одному з туалетів Мерісвілла, штат Огайо (США), знайшли…

2 хв. ago

Українців перестануть садити за крадіжку: суму збитків серйозно змінять

Парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Раді ухвалити за основу законопроект №11068 про внесення…

10 хв. ago

В Ужгороді чоловік зірвав шеврони з військового – подробиці інциденту

У центрі Ужгорода перехожий зірвав шеврони з військового. Як вдалось зʼясувати – цим чоловіком виявився також…

23 хв. ago

Після інтерв’ю Скібіцького для The Economist західні ЗМІ почали писати, що Україна шукає миру з РФ

Представник ГУР заявив, що не бачить можливості для України виграти війну на полі бою, такі…

31 хв. ago

Росія оголосила у розшук президента Зеленського

Міністерство внутрішніх справ Росії оголосило у розшук президента України Володимира Зеленського за "статтею" Кримінального кодексу РФ.   …

35 хв. ago

Бійка зі стріляниною на подвір’ї ТЦК на Закарпатті: у військкоматі прокоментували

У Виноградові у Закарпатській області сталася бійка між працівниками військкомату та місцевими, у місті навіть лунали звуки…

42 хв. ago