Новини

У ДСНС розповіли, де можна купатися

Цього року офіційно пляжний сезон закритий у столиці та 9-х областях України.Місцеві органи влади визначили 240 місць для відпочинку на водних об’єктах в Україні. З них 194 обладнані пляжами. Де є місця, безпечні для відпочинку? Де саме можна купатися? Як працюють піротехніки разом із водолазами? Розповідає слухачам Українського радіо прес-офіцер ДСНС України Олександр Хорунжий, інформує Експерт.

“Для визначення місць відпочинку потрібні відповідні умови. Минулого року ми мали 1679 місць, з них 1239 мали пляжі, зараз маємо цифри — 240 локацій, 194 з пляжем. Така їхня мала кількість пов’язана із військовими діями: багато територій зараз окуповані, де піротехніки проводять очисні роботи акваторії. У нас близько 300 тисяч квадратних кілометрів України забруднені вибухонебезпечними предметами, із них 19 тисяч квадратних кілометрів належать акваторіям. Тому пляжі для відпочинку мають бути готовими, очищеними, облаштованими рятувальними постами, з дотриманням санітарних умов, як то очищене дно та пологий спуск. Повинні бути дотримані і інші умови, які визначаються органами місцевої влади або військовими адміністраціями. Цього року офіційно не відкрилися пляжі у столиці, у Київській області, Чернігівській, Сумській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій. Також Харківській, Донецькій і Луганській. Це ті області, де тривають масовані обстріли та бойові дії”.

“На морі замінована акваторія, плавають протикорабельні міни. Тому треба бути дуже обережними. Люди все одно ходять на пляж. Ми застерігаємо, що цього не треба робити. Це небезпечно. Вже було зафіксовано декілька випадків, коли на пляжі відпочивальники підірвалися на міні. Або здетонувала міна, яку винесло на берег. Ми не можемо насильно заборонити їм відпочивати. Наше завдання – проінформувати, щоб відпочивальник усвідомлював всю ситуацію. Інформація про розмінування акваторій постійно оновлюється. Ми подаємо її до військових адміністрацій. Вже 33 гектари акваторій, 700 вибухонебезпечних предметів в прибережних зонах знешкоджені та підняті з дна. 80 разів довелося залучати до підводного розмінування підготовлених водолазів. Найбільше випадків зафіксовано у Київській області, Бучанському районі, районах Ірпеня та Мощуна”.

Ольга Степанова

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

1 годину ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

1 годину ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

1 годину ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

1 годину ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

2 години ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

2 години ago