«Артилерійська війна»: у ГУР розповіли про стан справ на Донбасі

Вадим Скібіцький назвав ситуацію на Донбасі «артилерійською війною».У битві за Донбас, яка стала, можна сказати, «артилерійською війною», Київ донедавна сильно покладався на боєприпаси радянських часів, які становлять значну частину його арсеналу. Про це інформує Експерт з посиланням на The Guardian.

Тепер, коли боєприпасів не вистачає, Україна звертається до союзників із проханням по допомогу із заміною артилерії радянських часів на системи, які використовують боєприпаси НАТО. «Зараз йде артилерійська війна», – сказав заступник голови військової розвідки України Вадим Скібіцький.

«Тепер усе залежить від того, що нам дає [Захід]. В України є одна артилерійська одиниця на 10-15 російських артилерійських одиниць. Наші західні партнери віддали нам близько 10% того, що вони мають…Ми майже витратили всі наші [артилерійські] боєприпаси і зараз використовуємо 155-каліберні снаряди натовського стандарту», — сказав Скібіцький.

Головною проблемою є той факт, що артилерія США і НАТО та радянської епохи використовують снаряди різних калібрів, які не є взаємозамінними. Стандартні снаряди НАТО – 105 мм і 155 мм. Українські гармати часів холодної війни стріляють снарядами калібру 122-152 мм. Незважаючи на інтенсивні зусилля Пентагону і приватних торговців зброєю, знайти 152-мм снаряди дуже складно. Саме тому Україна звертається до союзників із проханням допомогти оновити артилерію.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии