Вчені довели, що чорні діри можуть бути джерелом темної енергії

Дослідники виявили перші докази того, що чорні діри можуть бути джерелом таємничої сили під назвою темна енергія, яка прискорює розширення Всесвіту. Відповідно до прийнятої в даний час теорії, темна енергія повинна переважати над гравітацією, щоб пояснити прискорене розширення Всесвіту. Темна енергія є однією з найбільших нерозгаданих таємниць у фізиці, але нові дослідження показують, що її джерелом можуть бути чорні діри, пише Експерт з посиланням на Економічні Новини.
Дослідники з 17 країн під керівництвом Гавайського університету проаналізували дев’ятимільярдний період еволюції чорних дір в еліптичних гігантських галактиках. Вони виявили, що старіші чорні діри набагато більші, ніж це було б у результаті набору маси шляхом поглинання газу або злиття з іншими чорними дірами (два відомі методи розширення чорної діри). Це говорить про те, що має бути інший спосіб набору маси чорними дірами. Дослідники вважають, що за це відповідає темна енергія у вигляді енергії вакууму. Свого роду енергія, що міститься в самому просторі-часі, яка штовхає Всесвіт далі, прискорюючи його розширення.
Доктор Кріс Пірсон з STFC RAL Space, один з авторів дослідження, сказав у своїй заяві, що якщо теорія виявиться правдивою, це стане революцією в космології. «Нарешті ми знайшли рішення щодо джерела темної енергії, яке спантеличило космологів і фізиків-теоретиків більше 20 років», — додав він. Дослідження вказує на те, що типові рішення для чорних дір не працюють, і чорні діри можуть бути першим астрофізичним джерелом темної енергії.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии