Вчені стурбовані можливістю появи нового штаму COVID-19

Вчені стурбовані можливістю появи нового штаму COVID-19 через спалах хвороби у Китаї.У Китаї зростання захворюваності на COVID-19 підвищує ймовірність появи нового штаму коронавірусу. Про це інформують Експерт із посиланням на Associated Press.

«Населення Китаю дуже велике, а імунітет обмежений. І, схоже, це те середовище, в якому ми можемо спостерігати вибух нового варіанту», – сказав доктор Стюарт Кемпбелл Рей.

Кожна нова інфекція дає шанс для мутації коронавірусу. У Китаї вірус швидко поширюється. Країна з населенням 1,4 млрд відмовилася від політики «нульового COVID». Хоча загальний рівень вакцинації у Китаї високий, рівень ревакцинації у країні нижчий за рівень ревакцинації у розвинених країнах, особливо серед людей похилого віку. «Коли ми бачимо великі хвилі зараження, за ними часто виникають нові варіанти», — сказав Рей.

Доктор Шан-Лу Лю, який вивчає віруси в Університеті штату Огайо, сказав, що в Китаї було виявлено багато варіантів штаму «Омікрон», у тому числі BF.7, який надзвичайно вміло ухиляється від імунітету та, як вважають, є причиною зростання захворюваності у країні.

Експерти кажуть, що населення з частковим імунітетом, як у Китаї, здійснює особливий тиск на вірус. Рей порівняв вірус із боксером, який може «навчитися уникати навичок, якими ви володієте, і адаптуватися, щоб їх обійти».

Хвилювання викликає те, чи спричинить новий варіант коронавірусу більш тяжкий перебіг хвороби. Експерти кажуть, що немає жодних природних біологічних причин, чому вірус з часом повинен ставати м’якшим. «Здебільшого м’якість, яку ми відчули протягом останніх 6-12 місяців у багатьох частинах світу, була наслідком накопиченого імунітету через вакцинацію чи інфекцію, а не тому, що вірус змінив» тяжкість, — сказав Рей.

Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров’я висловила стурбованість повідомленнями про важкі захворювання в Китаї. Навколо міст Баодін і Ланфан поблизу Пекіна в лікарнях не вистачає ліжок для інтенсивної терапії та персоналу через різке зростання важких випадків. Як пише Financial Times, у Китаї за минулий вівторок на коронавірус захворіли 37 млн осіб. У Пекіні та інших містах лікарні переповнені прикутими до ліжка пацієнтами, а крематорії намагаються впоратися з великою кількістю трупів.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии