В Японії розробляють препарат для стимуляції росту зубів

У Японії розробляють перший у світі препарат для стимуляції росту нових зубів.Команда японських науковців разом із фармацевтичним стартапом Toregem Biopharma Co. працюють над першим у світі препаратом для стимуляції росту нових зубів у людей, передає Укрінформ.

Більшість людей крім молочних і постійних зубів мають «зубні зачатки», які можуть стати новим зубом, повідомляє Kyodo News. Зазвичай ці «зачатки» не розвиваються і згодом зникають. Науковці створили препарат із антитілами, який блокує білок, що перешкоджає росту зубів. Препарат діє на «зубні зачатки» і стимулює їхнє зростання. Очікується, що Toregem Biopharma Co., який фінансується Кіотським університетом, розпочне клінічні випробування на дорослих людях орієнтовно у липні 2024 року.

Вчені також планують провести клінічне випробування препарату з 2025 року для дітей віком від 2 до 6 років з анодонтією, тобто тих, які народжуються без деяких або всіх постійних зубів. Дітям введуть одну дозу, щоб стимулювати ріст зубів. Також розглядається застосування препарату у майбутньому для дорослих, які втратили зуби через карієс.

Дослідники планують вийти на ринок із препаратом вже близько 2030 року. У 2018 році команді вдалося виростити нові зуби у мишей. Того ж року науковці ввели препарат тхорам, у яких і молочні, і постійні зуби схожі на людські, і змогли виростити у ссавців нові зуби.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии