Українцям нагадали, як захистити гаджети від шкідливих програм

Як захистити гаджети від шкідливих програм.Найперше, що допоможе захистити пристрої від «шкідників» – встановлення антивірусних програм. Рекомендовані програми: Avast, ESET, McAfee, Zillya, інформує Офіційний портал Києва.

Як не натрапити на антивірус-підробку? Завантажуйте антивірусну програму тільки з офіційного сайту розробника чи з перевірених джерел (Play Market, App Gallery, App Store і Google Play). Якщо не можете придбати платну версію програми – знайдіть безкоштовний аналог, але не завантажуйте зламані версії платних програм. Регулярно оновлюйте антивірус. Тільки тоді програма вчасно попередить про загрозу.

Антивірус встановлено. Що далі? Систематично перевіряйте пристрій на наявність загроз, що можуть зашкодити даним. Також перевіряйте антивірусом USB-накопичувачі та інші зовнішні пристрої, які підключаєте до комп’ютера.

Періодично «скидайте» налаштування свого смартфона. Так можна знешкодити програми «keylogger»-и, які відслідковують дії користувача. Не переходьте за сумнівними посиланнями. Такими є:

отримані від невідомих відправників на електронну скриньку, в SMS чи повідомленні в месенджерах і соцмережах;повідомлення із закликом до термінової дії та ті, де використовується надзвичайно актуальна та часто згадувана у медіа тема;ті, що ведуть на сумнівні сайти чи канали в соцмережах;ті, що не мають протоколу безпеки: https – безпечне, http – потенційно небезпечне;ті, що містять слово /download/ – при переході за такими посиланнями одразу розпочинається завантаження файлу. Зловмисники, найвірогідніше, завантажать шкідливий код або приведуть на фішинговий сайт.Звертайте увагу на різку та помітну зміну в роботі пристрою: різке зниження заряду, повільна робота, поява файлів, яких ви не створювали, чи програм, яких не встановлювали, поява невідомих програм в автозавантаженні при увімкненні пристрою тощо. Можливо, це наслідок діяльності шкідливих програм.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии