Новини

У Швеції зробили важливу заяву щодо пошкодження підводного кабелю

У Швеції розповіли, що пошкодження підводного кабелю було спричинено «зовнішньою силою або втручанням».В Уряді Швеції повідомили, що пошкодження підводного телекомунікаційного кабелю між Швецією та Естонією було спричинено «зовнішньою силою або втручанням», інформує The Guardian.

«Було підтверджено, що кабель було пошкоджено через зовнішню силу або втручання», – сказав міністр цивільної оборони Карл-Оскар Болін. Міністр додав, що Естонія встановила, що «пошкодження газопроводу та кабелю зв’язку між Фінляндією та Естонією пов’язане з пошкодженням кабелю зв’язку між Швецією та Естонією».

Нагадаємо, Норвезький неурядовий дослідницький інститут (NORSAR) зафіксував ознаки вибуху вздовж фінського узбережжя Балтійського моря вночі 8 жовтня. Тоді газогін Balticconnector зазнав пошкоджень і вийшов з ладу на кілька місяців. За даними сейсмологів, джерело вибуху розташовувалося приблизно за 40 км від естонського Палдіскі.

Пізніше глава Міністерства оборони Естонії Ханно Певкур розповів, що пошкодження газопроводу Balticconnector, який пролягає у Балтійському морі між Естонією та Фінляндією, свідчать про “силовий вплив”. Певкур підкреслив, що ще потрібно встановити конкретний характер впливу. “Але наразі це виглядає як механічна дія або механічна руйнація”, – додав міністр оборони Естонії.

17 жовтня на пресконференції в Гетеборзі міністр оборони Швеції Пол Йонсон і міністр цивільної оборони країни Карл-Оскар Болін повідомили про пошкодження телекомунікаційного підводного кабелю, прокладеного між Швецією та Естонією. Пошкодження виявлено за 50 кілометрів від острова Гіюмаа на території Естонії.”Ми не можемо оцінити, що завдало шкоди. Це не повний розрив кабелю, а часткове пошкодження”, – сказав Болін.

Після повідомлень про пошкодження телекомунікаційного кабелю у Балтійському морі, що з’єднує Швецію та Естонію, і фінсько-естонського трубопроводу у НАТО заявили, що посилять патрулювання в Балтійському морі і вживатимуть всіх необхідних заходів для забезпечення безпеки союзників. «Посилені заходи включають додаткові спостереження та розвідувальні польоти, в тому числі за допомогою морських патрульних літаків, літаків НАТО AWACS і безпілотників. Флот з чотирьох мінних мисливців НАТО також направляється в цей район», – йдеться в заяві НАТО. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Нові сюрпризи для ухилянтів: яке покарання вигадали у ТЦК

Представник комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Олександр Бакумов прокоментував зміни до законопроєкту щодо…

1 хв. ago

Коли будуть перші заморозки в Україні: синоптики розказали, коли очікувати похолодання

В Україну наближається потужний антициклон з півночі, що принесе суху та малохмарну погоду на початку…

8 хв. ago

Померла “найстаріша кішка світу”: скільки їй було років (фото)

Розі пішла з життя в коридорі квартири в Норвічі, Велика Британія, поруч із 73-річною власницею…

17 хв. ago

Як вибрати енергоефективний газовий котел: корисні поради

З наближенням опалювального сезону в Україні важливо подбати про те, щоб ваше житло було забезпечене надійним джерелом…

26 хв. ago

У Білгороді ліквідовано російського пропагандиста (відео)

У Білгороді 15 вересня зламали череп кремлівському пропагандисту Олександру Коробову на прізвисько Краб. Він помер…

34 хв. ago

Чоловік зіткнувся з ведмедем, залізши до його лігва: чим це закінчилося (відео)

Сербський блогер зняв на відео момент, коли він зіткнувся з ведмедем, залізши в його лігво.…

45 хв. ago