Новини

У Швеції зробили важливу заяву щодо пошкодження підводного кабелю

У Швеції розповіли, що пошкодження підводного кабелю було спричинено «зовнішньою силою або втручанням».В Уряді Швеції повідомили, що пошкодження підводного телекомунікаційного кабелю між Швецією та Естонією було спричинено «зовнішньою силою або втручанням», інформує The Guardian.

«Було підтверджено, що кабель було пошкоджено через зовнішню силу або втручання», – сказав міністр цивільної оборони Карл-Оскар Болін. Міністр додав, що Естонія встановила, що «пошкодження газопроводу та кабелю зв’язку між Фінляндією та Естонією пов’язане з пошкодженням кабелю зв’язку між Швецією та Естонією».

Нагадаємо, Норвезький неурядовий дослідницький інститут (NORSAR) зафіксував ознаки вибуху вздовж фінського узбережжя Балтійського моря вночі 8 жовтня. Тоді газогін Balticconnector зазнав пошкоджень і вийшов з ладу на кілька місяців. За даними сейсмологів, джерело вибуху розташовувалося приблизно за 40 км від естонського Палдіскі.

Пізніше глава Міністерства оборони Естонії Ханно Певкур розповів, що пошкодження газопроводу Balticconnector, який пролягає у Балтійському морі між Естонією та Фінляндією, свідчать про “силовий вплив”. Певкур підкреслив, що ще потрібно встановити конкретний характер впливу. “Але наразі це виглядає як механічна дія або механічна руйнація”, – додав міністр оборони Естонії.

17 жовтня на пресконференції в Гетеборзі міністр оборони Швеції Пол Йонсон і міністр цивільної оборони країни Карл-Оскар Болін повідомили про пошкодження телекомунікаційного підводного кабелю, прокладеного між Швецією та Естонією. Пошкодження виявлено за 50 кілометрів від острова Гіюмаа на території Естонії.”Ми не можемо оцінити, що завдало шкоди. Це не повний розрив кабелю, а часткове пошкодження”, – сказав Болін.

Після повідомлень про пошкодження телекомунікаційного кабелю у Балтійському морі, що з’єднує Швецію та Естонію, і фінсько-естонського трубопроводу у НАТО заявили, що посилять патрулювання в Балтійському морі і вживатимуть всіх необхідних заходів для забезпечення безпеки союзників. «Посилені заходи включають додаткові спостереження та розвідувальні польоти, в тому числі за допомогою морських патрульних літаків, літаків НАТО AWACS і безпілотників. Флот з чотирьох мінних мисливців НАТО також направляється в цей район», – йдеться в заяві НАТО. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Олексія Навального могли поступово труїти малими дозами в колонії – ЗМІ

Російського опозиціонера та критика Путіна Олексія Навального могли поступово труїти малими дозами в колонії. Саме…

4 години ago

ЗСУ здатні тримати оборону на захід від Авдіївки – ISW

Сили оборони України здатні створити нові оборонні рубежі неподалік від Авдіївки та зупинити наступ військ…

4 години ago

Перемога Трампа посилить позиції Туреччини – ЗМІ

Можлива перемога на президентських виборах у США Дональда Трампа може спонукати Євросоюз до перегляду відносин…

5 години ago

Стало відомо, як спецпідрозділ ГУР звільняв Харківщину

Командир другої штурмової роти "Кракена" Куджо поділився деталями бойових завдань спецпідрозділу ГУР МО і спогадами…

5 години ago

Вчені розробили модель ШІ, яка допомагає визначити, чи сумісні ліки один з одним

Вчені розробили модель штучного інтелекту, здатну визначити, чи сумісні різні ліки один з одним. Це досягнення відкриває…

5 години ago

На Черкащині врятували чоловіка, який заблукав у лісі: харчувався травою та корінням

20 лютого на Черкащині врятували 39-річного чоловіка, який заблукав у лісі ще 7 числа –…

6 години ago