У готелях Європи нашестя клопів: що треба знати туристам

У Європі зросла кількість скарг на клопів у готелях – зокрема, у Франції та Британії. Експерти пояснюють це сплеском туризму – мандрівники привозять паразитів у своїх речах.Втім, готелі застосовують технології, щоб виявити вже перших комах у номерах, повідомляє bbc.com.

Про нашестя клопів повідомляють у Франції та Великій Британії. Власники готелів вдаються до різних способів боротьби з паразитами. Скаржаться і жителі приватних квартир в Парижі – цілі будинки намагаються позбутися комах, які живляться кров’ю. За даними великою компанії, яка займається боротьбою зі шкідниками, кількість повідомлень про клопів у цьому році зросла на 65%.

Міська рада Лутона поблизу Лондона опублікувала роз’яснення для мешканців, як захиститися від клопів та як їх вивести.

“Два тижні тому ми виявили у себе клопів, і це страшно. Готелі Парижа хоча б раз на рік стикаються із цією проблемою. Зазвичай клопів ненавмисно привозять із собою самі постояльці, відбувається це найчастіше влітку”, – розповів власник готелю біля Парижа Макс Малка.

Він вивів комах хімічними засобами, заплативши фірмі 1500 євро. Виявив перших шкідників завдяки технології пасток, які передають знімки комах до бази даних. Пристрої розміщують на шляху клопів – між матрацом та ліжковою рамою.

Готел’єр розвісив по всьому готелю наклейки для гостей, що заклад використовує таку систему захисту від комах. Так само інформують про превентивні заходи від клопів багато інших готелів, в тому числі мережеві.

Існують й інші способи раннього виявлення шкідників – аналіз повітря. Раніше для цього використовували навчених собак. Зараз зразки повітря з номерів направляють до лабораторії, де їх винюхують собаки.

У Британії ризик натрапити на клопів невеликий і в готелях немає такої проблеми, як у Франції, стверджують експерти.

Зазначається, що популяція клопів за останні 10 років постійно збільшувалася, але під час пандемії було затишшя. Але вже 2022 року почався сплеск. Якщо раніше з клопами боролися за допомогою інсектицидів, то зараз деякі сполуки заборонені як шкідливі для людей. В останні десятиліття поширення клопів пішло вгору. Причиною є глобальний туризм та міграція, також контейнерні перевезення.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии