На виборах у Швейцарії перемогла права партія, яка виступала проти постачання зброї Україні

На виборах до федерального парламенту Швейцарії, які пройшли 22 жовтня, перемогу здобула права народна партія (Swiss People’s Party).Прикметно, що вона й до цього мала більшість у нижній палаті (представників) та відзначилася як противник військової допомоги Україні.
За підсумками нового голосування кількість депутатів цієї політичної сили в швейцарському парламенті збільшилася на дев’ять – їх буде 62 із усіх 200. Про це повідомляє swissinfo.
Зазначається, що виборці у Швейцарії обрали новий парламент на 2023-2027 роки. Було обрано кандидатів на 200 місць у Палаті представників і 44 (із усіх 46 місць) у Сенаті. Явка становила 46,6%.
Рекордні 5909 кандидатів балотувалися на виборах до 200-місної Палати представників цього року, із них 41% були жінки.

Основним переможцем стала права Швейцарська народна партія, яка набрала 28,6% голосів і отримала дев’ять додаткових місць. Саме ця політсила виступала під гаслами обмеження імміграції та суворого дотримання нейтралітету. Крім іншого, вона проти постачання зброї Україні та видачі дозволу іншим країнам на реекспорт – надання Україні закупленої у Швейцарії зброї.
Додамо, що на виборах у неділю також успіху досягли соціал-демократи, які отримали ще два місця (загалом 41). Центристська партія здобула одне місце (всіх 29). Радикали-ліберали навпаки втратили одного кандидата (мають 28 місць), зелені втратили п’ять (23), а ліберальні зелені – шість (10).

У 46-місному Сенаті Центристська партія та радикали-ліберали отримали найбільше місць, але оскільки в деяких кантонах жоден із кандидатів не набрав абсолютної більшості (понад 50% голосів), у листопаді відбудеться другий тур голосування.
ЗМІ зазначають, що склад уряду Швейцарії, ймовірно, не зміниться – за давньою політичною традицією, його формують чотири партії. Багато ж питань країни вирішуються на загальнонаціональних чи місцевих референдумах.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии