Новини

Стало відомо, скільки українських біженців готові повернутися додому з Чехії

Лише близько 10% українських біженців, які опинились у Чехії, планують найближчим часом повернутися на батьківщину. Про це свідчить опитування, проведене Міжнародною організацією з міграції (МОМ) у рамках дослідження ситуації серед переміщених осіб.

Зазначається, майже три чверті респондентів прожили далеко від дому понад дев’ять місяців. Кількість тих, хто колись хоче повернутися додому неухильно падає: у другому кварталі таких було 66%, тоді як минулої осені цей показник становив 75%. Тільки 10% українців хотіли б якнайшвидше повернутися на колишнє місце проживання, а 75% осіб, які отримали в Чехії тимчасовий захист, наразі не мають наміру кудись переїжджати.

У той же час, серед тих, хто хотів би виїхати з Чехії до третьої країни, більшість назвали Німеччину. За нею слідують Канада, Польща та Іспанія. Основними причинами переїзду є можливість працевлаштування, наявність у цій країні друзів та родичів. Деякі вказали як причину від’їзду припинення державної підтримки у наданні житла.

До слова, колишній президент Чехії розкритикував чоловіків-біженців з України. У Чехії виявилося надто багато молодих чоловіків з України, які не роблять нічого для захисту своєї країни. Про це заявив колишній президент країни Мілош Земан.

«Коли сюди приїхали біженці з України, мені повідомили, що 80% з них жінки та діти, і я припускав, що решта, 20%, будуть переважно літні чоловіки та літні жінки. Що ж, здається, я помилився, чи ця інформація була неточною. Вчора мене відвідав мер Находа (місто в Чехії в Краловеградецькому краї, адміністративний центр однойменного району – ред.) Ян Бірке. І він мені сказав: «У Наход направили тисячу українців, і значну частину – не кажу, що більшість – значну частину з них складають молоді чоловіки», – сказав він.

При цьому колишній президент вважає, що ця молодь не допомагає країні. За його словами, не обов’язково йти на передову, брати участь у бойових діях, але вони цілком «можуть працювати на заводах зброї, розчищати завали, допомагати у сфері охорони здоров’я».

Ольга Степанова

Recent Posts

Посилення мобілізації та масові штрафи: ТЦК “поклали око” навіть на людей з інвалідністю

Військовозобов'язані в Україні можуть зіткнутися зі штрафами у розмірі від 17 000 до 25 500…

4 хв. ago

Google фіксує рекордний інтерес до купівлі криптовалют

Інтерес до криптовалютного ринку знову стрімко зростає, і це не залишилося непоміченим. Google Trends зафіксував…

12 хв. ago

Пільговий стаж скасують: нова реформа вплине на пенсію українців

В Україні готуються до запуску пенсійної реформи, яка кардинально змінить принципи нарахування виплат. Основна новація…

19 хв. ago

Українці розмітають вживані авто зі США: названо найпопулярнішу модель

У 2024 році українці придбали майже 41,7 тисячі вживаних легкових автомобілів зі США. Таким чином, у порівнянні…

28 хв. ago

Китайське “штучне сонце” встановило рекорд на шляху виробництва термоядерної енергії

Реактор ядерного синтезу в Китаї, який називають "штучним сонцем", побив власний рекорд зі збереження надгарячої плазми.…

37 хв. ago

Учені відстежили джерело загадкових радіосигналів із космосу

Вчені відстежили інтенсивний радіосигнал, що виходить із глибин космосу, до його джерела - і були вкрай…

45 хв. ago