Китаю потрібні ресурси Росії: нафта і газ, — Клімкін

Китаю потрібні ресурси Росії: нафта, газ, тому вони будуть намагатись зберегти з Росією дружні стосунки.Китайці намагатимуться зберегти режим диктатора Володимира Путіна в Росії, щоб використати його ресурсно. Йдеться про нафту та газ, а також про продовольство. Про це розповів екс-глава МЗС Павло Клімкін в ефірі програми «Альфа та Омега», передає Експерт.
 

«Я думаю, що китайська філософія тут: якщо ти хочеш перемогти дракона, то з тигром і всіма іншими тваринками потрібно якось задружитися. Це вже працювало, коли був Ніксон і Кісінджер. Тому я думаю, що китайці не дадуть впасти цьому режиму [ Путіна — ред.] — вони не хочуть колапсу, їм це не потрібно, вони зараз не в такій сильній позиції», — наголосив український дипломат.
 

Клімкін додав, що змінюється політика нульової толерантності до пандемії COVID-19, динаміка інвестицій, наприклад, багато європейців вже застерігають від інвестицій у КНР.Екс-глава МЗС описав три варіанти розвитку подій.»Американці з китайцями будуть у логіці «друзі-суперники». Або можуть бути просто суперниками. Або ж будуть просто ворогами. І на сьогоднішній день усі три варіанти можливі з різним ступенем ймовірності», — зазначив експерт.
 
Другий момент, від якого фундаментально залежатиме реакція Китаю: чи влада КНР тягтиме кота за хвіст, чи це буде протистояння «Захід-Схід».»Це може бути по лінії «ми чи вони». Або це буде протистояння по лінії «демократія-автократія», а це означає протистояння по лінії «добро-зло»», — пояснив Клімкін.
 

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии