Сніжні бурі, урагани та лісові пожежі: вчені попереджають про кліматичну кризу на Землі

Кліматична криза не лише стоїть на порозі, чекаючи майбутніх наслідків – ця загроза вже реально вражає наше життя та природу. Це літо свідчило про перші відчутні прояви цього кризи. Температура повітря і вод визнали рекордними, а великі лісові пожежі охопили кілька континентів.Як повідомляє Live Science, вчені передбачають, що 2023 рік може стати одним із найспекотніших в історії спостережень за кліматом. Хоча людство несе основну відповідальність за зміну клімату нашої планети, природа теж вносить свій внесок. Наприклад, в Тихому океані відбувається явище Ель-Ніньо, яке, на думку вчених, ще не досягло свого піка.

Останній потужний Ель-Ніньо відзначався у 2016 році, але поточне явище може суттєво вплинути на кліматичну систему Землі. Метеорологи передбачають, що Ель-Ніньо досягне своєї максимальної сили, ймовірно, взимку. Це може призвести до снігових зим у Скелястих горах, штормів та значних опадів на півдні, а також до посушливих умов на північному заході.

За словами вчених атмосфериків з Університету Вашингтона, зазвичай найвищі температури поверхні моря спостерігаються в західній частині Тихого океану та Індійському океані у звичайні роки. Однак це змінюється, коли Ель-Ніньо активізується в Тихому океані та впливає на погоду по всьому світу.

Прогноз щодо розвитку сильного Ель-Ніньо визначається типом використовуваної прогностичної моделі. Весною минулого року деякі динамічні моделі передбачали сильний розвиток Ель-Ніньо. Однак статистичні моделі, базуючись на історичних даних, були менш точними. Навіть найсвіжіші динамічні моделі передбачали сильніший вплив Ель-Ніньо, ніж статистичні.

Вчені відзначають, що індекс Ель-Ніньо, який визначається за температурою поверхні моря, свідчить про сильне явище, але індекси, що враховують атмосферні дані, показують інші результати. Їхні дослідження дають підставу вважати, що Ель-Ніньо досягне піка вже цієї зими й великою мірою вплине на клімат у різних частинах світу.

Зазначається, що Ель-Ніньо, хоч і є сезонним явищем, пов’язаним з океаном і атмосферою, але може мати глобальний вплив на клімат нашої планети.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии