Європа наближається до рецесії

Європа наближається до рецесії через вторгнення Росії в Україну. Вторгнення Росії в Україну призвело до серйозних потрясінь у ЄС. Про це інформує Експерт з посиланням на Reuters.

Європа наближається до рецесії, оскільки ціни на газ, які є критично важливими для домогосподарств і промисловості, лише з червня зросли більш ніж утричі.

Зростання цін на енергоносії та продовольство в поєднанні з постпандемічними напругами в ланцюзі поставок призвели до зростання інфляції не тільки у Європі, а і в усьому світі до рівня, який востаннє спостерігався в 1970-х роках. Європейський центральний банк, Банк Англії та інші центральні банки роблять усе, щоб сповільнити інфляцію.

Економічна активність у єврозоні знижується вже другий місяць поспіль, сигналізуючи про те, що побоювання щодо рецесії можуть стати реальністю, оскільки рекордна інфляція підриває попит, пише Bloomberg.

«Висока інфляція та зниження попиту після пандемії змусили підприємства та споживачів скоротити власні витрати. На європейські економіки, схоже, чекає важкий кінець року», – сказав економіст S&P Global Джо Хейс.

Курс євро впав нижче долара, повідомляє Associated Press. Це сталося через високі ціни на енергоносії та рекордну інфляцію. Європа набагато більше залежить від російської нафти та природного газу, ніж США, щоб підтримувати промисловість і виробляти електроенергію.

Побоювання, що війна в Україні призведе до втрати російської нафти на світових ринках, призвели до зростання цін на нафту. Крім того, Росія скорочує постачання природного газу до Європейського Союзу, що лідери ЄС назвали помстою за санкції та поставки зброї Україні. Ціни на природний газ за європейським еталонним показником TTF злетіли до рекордних значень на тлі скорочення поставок та побоювань щодо подальших відключень і високого попиту.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии