Чорнобаївський синдром: 10 цікавих фактів про село, яке стало мемом

Чорнобаївка – це село неподалік Херсону, яке стало мемом і зробили його мемом росіяни. Які пруть і пруть туди помирати, незважаючи на статистику.Про це пишуть Економічні новини з посиланням на depo.ua.

За словами Арестовича, русні натовкли в Чорнобаївці вже 9 разів, президент каже, що Чорнобаївка — це місце, де російські військові і їхні командири показали себе здатними просто здати своїх людей на забій.

Але ми не будемо рахувати всі Чорнобаївські бої, для цього є Генштаб, а краще розповімо, що цікавого вдалося дізнатися про це мальовниче селище неподалік Херсону.

Вашій увазі – 10 цікавих фактів про Чорнобаївку.

Чому росіянам так треба Чорнобаївка

Пояснює радник керівника Офісу президента Олексій Арестович: «Річ у тім, що вони накопичили величезне угруповання з окупованого Криму. А перекинути на правий берег до Миколаєва чи Одеси можна лише через два мости: Антонівський та Новокаховський».  Також поблизу Чорнобаївки є аеродром і рашисти дуже хочуть його використати як командний пункт і точку збору літаків і вертольотів.

Чому росіян постійно вбивають в Чорнобаївці

Бо їх там величезна кількість, а пересуватися можуть капілярним шляхом. Як би не ховались у відкритому степу, їх все одно знаходять і вбивають. До того ж, там не можуть нормально сісти їхні вертоліти. «Вертоліт тільки в кіно може сідати, де хочеш, і летіти, де хочеш. Насправді йому треба аеродромне забезпечення і багато іншого, тому вони повинні вибирати аеродром. Вони грають у «пʼятнашки», намагаються пересуватися, щоб не стояти в одному місці, але не можуть його не використовувати. Там склався такий вузол, і на цей вузол прилітають і ще будуть прилітати», — розповів Арестович в ефірі інформаційного телемарафону.

Чорнобаївці 18 серпня виповниться 240 років

Історію виникнення пов’язують із запорізьким січовим козаком Петром Чорнобаєм, якому жалувано було земельний наділ поблизу Херсона. На землях вздовж Вірьовчиної балки побудували хутори і день відведення цих земель Херсону можна вважати датою заснування Чорнобаївки.

Перша радянська окупація сталася в 1918 році, за рік – друга, потім денікінці. В 1932-33 роках – голод.

Чорнобаївка була під окупацією гітлерівців, ті обклали селян даниною і масово вивозили молодь працювати в Німеччину. Через три роки німецьких окупантів з села вибили радянські. Вони знов зігнали селян у величезний колгосп, який, завдяки їхній праці і розуму, гримів на весь союз. Тут не тільки виготовляли харчі, а й проводили наукові дослідження, розробляли норми ведення сільського господарства і вдосконалювали техніку.

З набуттям Україною незалежності на базі колгоспу створили кооператив «Зоря». Село не занепало, тут є кафе, перукарні, пункти з виготовлення та встановлення меблів, металопластикових виробів, майстерня з ремонту взуття, ательє з пошиву та ремонту одягу, підприємства з виготовлення бетонних та металевих виробів, майстерня з ремонту автомобілів, АЗС, СТО, автостоянка, підприємства роздрібної торгівлі.

Фото: bilozerka.info

Фото: volkswagen.ks.ua

Народні гуляння в Чорнобаївці

В Чорнобаївці є готелі і ресторани

Централізоване цілодобове водопостачання та електрика, вивіз сміття… Не дивно, що рашисти, потрапивши в наші села, дивуються що вони чистіші і багатші за їхні міста.

За даними перепису населення 2001 року у селі проживали 9275 осіб, майже 92% з яких рідною мовою назвали українську.

В Чорнобаївці є:
санаторна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів, в якій поєднують освіту з оздоровленням, лікуванням та реабілітацією;
навчально-виховний комплекс з найкращою в районі і області базою для навчання з інформатики (принаймні станом на 2004 рік), також там є кабінет біології, актова зала на 400 місць, бібліотека, гімнастичний зал, шкільна майстерня, зал ігрових видів спорту, важкої атлетики, кабінет української мови та літератури, математики, кабінет автосправи. Працює секція МАН з фізики, факультативи, предметні гуртки;

Чорнобаївський НВК. Фото: pivdenukraine.com.ua

Відкриття дитячого басейну в Чорнобаївці. Фото: pivdenukraine.com.ua
ясла-садок,
комунальний заклад «Сільська бібліотека»;
комунальний заклад «Будинок культури» з різними гуртками і творчими колективами;
Музична школа
музей історії села
чотири спортивних зали (ігровий, гімнастичний зали, зал важкої атлетики, п’ятдесятиметровий тир, приміщення для гри в настільний теніс, зал вільної боротьби) плюс стадіон з поливним газоном.
є кілька християнських парафій
Легенда про козака-Чорнобая

В кінці ХVII століття на березі середньої течії Дніпра було засновано козацьку паланку (поселення), що захищала сусідні села від грабіжницьких походів турків та татар, яких українці називали бусурманами. Славного лицаря Чорноброва добре знали та боялися татарські мурзи та турецькі паші. Вони його називали Чорним баєм, тобто володарем та уникали зустрічі з ним. Найближчі друзі отамана поп Гусь і сотник Степан його назвали Чорнобаєм. За одне літо козаки збудували три кам’яні фортеці та назвали їх Чорнобаївською, Гусаковською та Степанівською. Десь посеред цього великого трикутника було пізніше збудовано козацьку церкву Пресвятої Покрови та закладено цвинтар.

Одного разу біля Дніпра зупинилося близько тисячі бусурман з награбованим крамом і полоненими дівчатами. Загін Чорнобая налічував десь 150 козаків, але вони розбили бусурманів, при цьому мали всього 20 бійців трьохсотими, а не загинув ніхто.

Звільненим дівчатам святий отець наказав скинути їх кайдани в річку, яку окропили кров‘ю ворогів. При цьому він промовляв замовляння.

Можливо зараз воно і спрацьовує.

Синдром Чорнобаївки

Це нове поняття, яке ввели українські військові. Синдром Чорнобаївки – це коли ти настільки впертий і тупий, що раз за разом лізеш на вірну смерть, не роблячи ніяких маневрів і висновків.

Чорнобаївський трикутник

Він в Україні таки є, бо маємо не тільки село Чорнобаївка в Херсонській області, а й смт Чорнобай в Золотоніському районі Черкаської області, що є районним центром і, власне, Чорнобаївський район в якому 29 сільських рад і одна селищна рада, яким підпорядковані 51 населений пункт і смт. Чорнобай

Прізвище Чорнобай можливо походить «від чорно баятися», тобто лаятися

Відповідно Краснобай — це той, хто говорить красиво і складно. За іншою версією Чорнобай – це якійсь чорний бай, себто суворий володар, як вже йшлося вище.

Чорнобаївка і суслики

В соцмережах зараз постять фото публікації з газети 20-х років про те, як в селі Чорнобаївка відбувається ударна кампанія боротьби з хлібними шкідниками — сусликами.

«Крестьяне, под общим лозунгом борьбы, дружно взялись за выливание водой сусликов и в скором времени покончат с ними. Крестьяне, следуйте примеру Чернобаевского сельсовета»

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии