Винахідники придумали, як зменшити втрати тепла через вікна

Фізики з Польської академії наук розробили метод теплоізоляційного покриття для вікон – зупинка інфрачервоного випромінювання.Їх ідея дозволяє зменшити масштаби тепловтрат через вікна взимку. Економія на опаленні може досягати кілька десятків відсотків, підрахували розробники рішення, пише Експерт з посиланням на Економічні Новини.
«Вікна часто є найслабшою ланкою в теплоізоляції будівель . Навіть 10-50 відсотків енергії тікає через них від опалення квартир, — розповідає Бартомієй Вітковський, професор Інституту фізики Польської академії наук.

Віконна накладка збереже тепло у вашому домі

Як зробити скло тонким, прозорим, міцним, недорогим – і зберегти енергію? Метод польської команди полягає в нанесенні на скло постійного фільтра, який не пропускає інфрачервоне випромінювання. Команда проф. Вітковського розробила рецепт саме таких покриттів, що складаються з наношарів легованого оксиду цинку. Такі інфрачервоні фільтри виробники вікон можуть наносити безпосередньо на скляну поверхню. Але можна виготовити і прозору плівку, яка б наклеювалася на скло вже готових вікон.

«Через скло з нашим покриттям буде виходити до чотирьох разів менше тепла, ніж через таке ж скло без покриття», – каже Бартомієй Вітковський. Він додає, що скло з фільтром не змінює колір – воно все одно прозоре для людського ока.

Як це працює?

Дослідник представляє експеримент на прототипі свого рішення. «Галогенна лампочка нагріває шматок чорного матеріалу, але шлях між лампою і матеріалом швидкий: один раз з покриттям, другий – без. – При використанні скла без покриття матеріал нагрівався до понад 43 градусів за десяток секунд, а коли заважало скло з нашим покриттям, через хвилину температура не перевищувала 30 градусів», – описує проф.  Вітковський.
Він додає, що на ринку вже є інфрачервоні фільтри , які покращують теплоізоляційні властивості вікон. Вони навіть використовуються в деяких автомобілях. «Ці рішення ефективні, але дорогі – невигідні у виробництві вікон у квартирах», – наголошує він.
Також на ринку представлені теплоізоляційні плівки для домашніх вікон. «На ринку є два хороших рішення, які реально сприяють економії. Однак їх недоліком є ​​непостійність і те, що їх не можна наносити на готові вікна. Їх необхідно наносити на внутрішню частину вікон у контрольованих умовах — доступ кисню швидко їх руйнує. Теплоізоляційні властивості цих конкуруючих плівок також зазвичай зникають після кількох років використання», — пояснює Бартомієй Вітковський.
І він зазначає, що в рамках дослідження його команда намагалася знайти рішення, таке ж ефективне та недороге у виробництві, як наявні на ринку плівки, але набагато довговічніше – таке, яке не руйнуватиметься на повітрі та яке можна використовувати в готових вікнах.
 

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии