Єврозона увійшла в рецесію — Reuters

У єврозоні зменшився спад ділової активності.Спад ділової активності в єврозоні у листопаді трохи зменшився, але загальний попит продовжує демонструвати негативну динаміку на фоні скорочення витрат домогосподарств. Про це інформує Експерт із посиланням на Reuters.

Згідно опитування економістів, проведенного Reuters, ймовірність настання рецесії протягом цього року складає 78%. «Сьогоднішні дані PMI продовжують показувати, що єврозона увійшла в рецесію, причому опитування вказують на більш м’яке скорочення порівняно з попередніми рецесіями», — сказав Паоло Гріньяні з Oxford Economics.

Експерти зазначають, що ціновий тиск, нещодавнє зростання якого спонукало до подальшого посилення політики з боку ЄЦБ, зараз також демонструє ознаки «охолодження». Це не тільки має допомогти стримати кризу вартості життя, а й може зменшити тиск на необхідність посилення жорсткої фінансово-кредитної політики.

Нагадаємо, минулого місяця інфляція в єврозоні досягла 10,6%, що більш ніж у п’ять разів перевищує цільовий показник ЄЦБ у 2%. Очікується, що Європейський Центральний Банк наступного місяця підвищить депозитну ставку ще на 50 базисних пунктів.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии