Новини

Зарплата українців у Німеччині: де працюють та скільки отримують переселенці

Німеччина прийняла з кінця лютого 2022 року понад один мільйон громадян України і посідає за цим показником друге місце в ЄС після Польщі. Серед прибулих частка жінок становить 80 відсотків. Абсолютна більшість із них має вищу освіту. Як вони працевлаштувалися і яку зарплату отримують?Під мінімальною зайнятістю в Німеччині розуміють трудову діяльність, за якої заробіток не повинен перевищувати 520 євро на місяць. Таку форму працевлаштування у ФРН зазвичай називають “мініджоб” (Minijob).

Половина українських біженців, які працюють у Німеччині на повну ставку, отримують понад 2550 євро. Водночас ця сума становить лише близько 73 відсотки від зарплати всіх найманих працівників у Німеччині з повною ставкою. У них вона перебуває на рівні 3615 євро. Тобто, заробітки в українських біженців нижчі за середні.

Оскільки жінки значно частіше працюють неповний день, ніж українські чоловіки, які приїхали в Німеччину, то й заробляють вони зазвичай істотно менше: 1200 євро на місяць замість 2300 у чоловіків. Водночас жінки на повній ставці отримують 94 відсотки від зарплати чоловіків, які працюють на повній ставці.

Серед українських жінок широке поширення мають різні форми неповного робочого дня. Це пояснюється тим, що багато хто з них приїхав із малолітніми дітьми, нерідко навіть дошкільного віку.

Так, серед матерів із дітьми до трьох років працюють лише три відсотки, ця частка зростає до 11 відсотків у матерів із дітьми віком від трьох до шести років, до 15 відсотків у матерів школярів від семи до десяти років і до 16 відсотків, коли діти старші 11 років. Серед жінок без дітей частка працевлаштованих становить 20 відсотків.

Майже половина працевлаштованих українських біженців (49 відсотків) є надкваліфікованими для тієї роботи, на яку їх прийняли. Інакше кажучи, їхня освіта і досвід перевищують вимоги, що висуваються до займаної посади. Це стосується насамперед жінок.

Однак науковці інституту IAB, які багато опікуються питаннями трудової інтеграції мігрантів, нагадують, що “тимчасове знецінення набутого в країні походження людського капіталу є цілком звичним явищем у період безпосередньо після міграції”.

Ольга Степанова

Recent Posts

Заради айкосів: Гетманцев хоче позбавити бюджет України мільярдів гривень та пошити в дурні МВФ

На засіданні Робочої групи податкового комітету щодо законопроєкту N11090 22 листопада його голова народний депутат Данило…

4 хв. ago

Дрони більше не потрібні? Уряд повертає корупційну практику бронювання військовозобов’язаних

Є речі, які дуже схожі на саботаж, диверсію і зраду. "Схожі", бо важко повірити, що…

11 хв. ago

Для нового контрнаступу українській армії потрібно мобілізувати майже 2 мільйони людей

Щоб наступати Україні необхідно провести масову мобілізацію, залучивши до армії не менше двох мільйонів людей.…

20 хв. ago

Покарають навіть тверезих: водіїв попередили про хитрощі поліції з алкотестером

Поліцейські на дорогах повинні стежити за дотриманням закону, але, на жаль, деякі з них самі…

29 хв. ago

«Кирдик» не долару, а рублю: стало відомо, чому так стрімко впала валюта РФ

Ефект від останніх економічних кроків Кремля, зокрема, введення санкцій на валютні операції та "ядерних" заяв,…

37 хв. ago

Росіяни можуть прорвати фронт будь-якої миті: у ЗСУ гострий брак піхоти

Російські війська активізували наступальні дії поблизу Покровська. Окупанти використовують безперервні штурми та чисельну перевагу. Українські…

42 хв. ago