Новини

Митниця вилучила три люксові автомобіля вартістю 700 тисяч гривень

На Львівській митниці вилучили люксові автомобілі BMW X5, Porsche Cayenne та Audi Q7, чия загальна вартість оцінюється у 700 000 гривень. Їх хотіли завезти до України під виглядом гуманітарної допомоги для ЗСУ.Про це повідомила прес-служба Львівської митниці.

Водій автомобіля BMW X5 надав митникам лист-клопотання від українського благодійного фонду. У листі йшлося про те, що цей автомобіль призначається для гуманітарної допомоги.

Але в салоні автомобіля між сидінням водія та пасажира виявили митну декларацію Литви. У ній говорилося, що цей BMW X5 коштує 113 000 гривень і доставляється на адресу громадянина України, відповідно за місцем проживання водія.

Митники прийшли до висновку, що цей BMW X5 не є гуманітарною допомогою. Тож його вилучили. Справу буде розглянуто у суді.

Автомобілі Porsche Cayenne та Audi Q7 також намагалися ввезти в Україну з Литви під виглядом гуманітарної допомоги, щоб не платити обов’язкових митних платежів. 20-річний мешканець міста Рівне подав декларації про їхнє переміщення на адресу київської благодійної організації. Митники зробили запит у литовської компанії, яка надсилала ці автомобілі. Виявилось, що автомобілі перевозилися на адресу 20-річного мешканця міста Рівне – водія. Ці автомобілі митниця також вилучила. Справу буде розглянуто у суді.

Дії цих водіїв класифікували як порушення ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України (Переміщення чи дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю). Санкції цієї статті Митного кодексу передбачають штраф у розмірі 100% вартості товарів із їхньою конфіскацією.

Але водіям може загрожувати також кримінальна відповідальність, якщо з’ясується, що лист від благодійної організації є підробкою. У цьому випадку слідчі поліції можуть відкрити кримінальне провадження за статтею 358 Кримінального кодексу України (Підробка документів, печаток, штампів). Максимальне покарання – п’ять років ув’язнення.

Це далеко не перший випадок, коли в Україну намагаються завезти автомобілі під виглядом гуманітарної допомоги для ЗСУ.

Так, у серпні 2023 року на Закарпатті митники виявили незаконну схему ввезення в Україну партії з 69 автомобілів з Чехії під виглядом гуманітарної допомоги для ЗСУ. З наданих митникам документів виходило, що відправники автомобілів – чеські волонтери, а їхній отримувач – благодійна організація з Дніпропетровської області. Але виявилось, що благодійна організація не має відношення до цих машин.

Ольга Степанова

Recent Posts

НБУ пропонує дати доступ держорганам до номерів банківських карт українців

Національний банк України запропонував для громадського обговорення зміни до правил зберігання, захисту, використання та розкриття…

3 хв. ago

Вражаючі результати опитування: Польща впевнена, що Україна та Росія будуть знищені

На перемогу України так само розраховує більше людей, ніж на перемогу РФ. Майже половина поляків…

12 хв. ago

Шойгу «підставив» Путіна: у РФ серйозний скандал

Кринки – наші», «Кринки зачищені»: це історія про те, як Шойгу намагається видати бажане за…

23 хв. ago

Водіям приготуватися: тепер їх витягуватимуть і кластимуть обличчям в асфальт, а можуть і підстрелити

В Україні триває повномасштабна війна, а разом з нею і воєнний стан та загальна мобілізація.…

31 хв. ago

Топові стрижки-2024: як зберегти молодість

Завжди бажаючи виглядати стильно та модно, багато людей шукають нові способи підкреслити свій образ. У…

34 хв. ago

В Україні пропонують відправити на фронт засуджених за ДТП та корупціонерів

В Україні запропонували приймати до ЗСУ засуджених за ДТП та корупцію. З такою ініціативою виступив…

39 хв. ago