В Україні змінили процедуру здачі на права

Процедура отримання водійських прав в Україні вже протягом кількох років вважається однією з найбільш корумпованих.З появою незалежності України у 1991 році процедура отримання прав пройшла кілька значних змін, і тепер Міністерство внутрішніх справ знову обговорює нову реорганізацію Сервісних центрів, які відповідають за видачу посвідчень водія, пише Твоя Машина.
Ці нововведення спрямовані на зменшення корупційних ризиків і спрощення процедури здачі теоретичного та практичного іспиту.
Вже з липня МВС оголосило про зміни в процедурі здачі теоретичних і практичних іспитів на отримання водійських прав. Щодо теоретичної частини іспиту, заплановано такі зміни:
– Встановлення достатньої кількості камер, щоб у екзаменаційних класах не було “сліпих зон”.
– Обов’язкова ідентифікація особи перед складанням теоретичного іспиту.
Стосовно практичного іспиту також передбачаються істотні зміни:
– Приблизно 150 автомобілів по всій Україні будуть обладнані 360° камерами, що покажуть весь салон (для виявлення можливих порушень та підказок від інструкторів).
– Запис розмови між екзаменуваним і інспектором також буде проводитися під час складання іспиту.
– В автомобілях будуть встановлені трекери, які будуть відстежувати маршрути руху.
Також з липня студенти зможуть самостійно складати теоретичну частину іспиту або використовувати послуги репетитора, не звертаючись до автошколи. Проте студентам буде потрібний сертифікат про успішне пройдене практичне навчання у спеціалізованих установах, щоб приступити до практичного іспиту.
Слід зазначити, що, незважаючи на всі поліпшення, залишаються невирішені питання, наприклад, щодо можливості складання іспиту на автомобілях автошкіл, як це роблять багато студентів зараз, або чи допускатимуть до іспиту лише на машинах сервісних центрів. Якщо чиновники вирішать останню опцію, це може призвести до утворення великих черг на іспит, що, ймовірно, не зменшить корупційних ризиків

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии