Новини

Кір в Україні: МОЗ зафіксував перші випадки небезпечного вірусного захворювання

​Міністерство охорони здоров’я повідомило, що в Україні вже фіксуються випадки кору. Медичні працівники застерегли українців зробити щеплення. Це вірусне захворювання може привести до пневмонії, вушної інфекції, енцефаліт, зокрема інвалідності або ж смерті. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України. Уже зареєстровано кілька випадків кору. Він може призвести до ускладнень, особливо, якщо людина не вакцинувалась. 

“Інфекція є надзвичайно заразною – з 10 невакцинованих та без імунітету осіб, які контактували з хворим на кір, 9 також захворіють. Тому в зоні ризику всі невакциновані діти та дорослі”, – зазначили у відомстві. 

У МОЗ наголошують, що кір може бути особливо небезпечним для деяких людей: 

Дітей молодших років, у яких кір може мати тяжкі наслідки.Дітей з бронхіальною астмою, діабетом, муковісцидозом, онкологічними чи іншими хронічними захворюваннями. Вони також мають вищий ризик серйозних ускладнень після кору.У вагітних хвороба може спричинити передчасні пологи або призвести до народження дитини з критично малою вагою. Дитина може перехворіти на кір в утробі матері та мати серйозні наслідки – пошкодження мозку. Високий ризик захворіти мають також невакциновані медичні працівники.Щоб захистить від кору, медики радять скористатись двома дозами вакцини КПК, що захищає від кору, краснухи та паротиту.  У перші 12 місяців життя дитині можна зробити щеплення. Це буде введення першої дози. Далі залишається ввести повторну дозу в 6 років. 

Якщо дорослий – невакцинований, то треба також отримати  щонайменше одне щеплення. Проте за думкою МОЗ, краще зробити 2 щеплення з інтервалом від місяця. Жінкам, які планують вагітність краще це зробити до неї, адже після вже не можна буде, бо щеплення від кору таким жінкам протипоказана. Якщо дитина немає щеплення від кору за віком, то варто звернутись до педіатра або сімейного лікаря. Захиститись від кору можна й зробивши щеплення в приватній клініці за гроші. 

МОЗ попереджає про зростання небезпеки

Як зазначалось раніше, заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що Україні може загрожувати спалах кору – одного з найбільш заразних інфекційних захворювань. Це пов’язано з тим, що у світі через карантин Covid-19 мільйони дітей пропустили щеплення проти кору. Наразі продовжується кампанія з імунізації. 

29 травня МОЗ повідомляло, що кір лютував в Україні у 2017–2019 роках, а спалахи вірусу мають циклічний характер і повторюються кожних чотири-п’ять років. Захиститися від кору можна лише вакцинацією. Від цієї хвороби немає ні ліків, ні жодних інших засобів профілактики.

Ольга Степанова

Recent Posts

Космічна експансія: NASA попередило про приховані плани Китаю щодо Місяця

Голова NASA Білл Нельсон на засіданні Комітету з асигнувань Палати представників Конгресу США заявив, що…

1 годину ago

Науковці виявили гени, які можуть спричиняти посттравматичний стрес

Дослідники вивчили генетичну інформацію понад мільйона осіб і виявили 43 гени, які можуть провокувати розвиток посттравматичного…

2 години ago

Загрожує до 8 років: поляк допомагав РФ спланувати можливий замах на життя Зеленського

Польські правоохоронці у співпраці з українською прокуратурою та Службою безпеки затримали громадянина Польщі, підозрюваного в…

2 години ago

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

В Україні ухвалили новий закон, який стосується мобілізації. Нововведення торкнуться різних категорій чоловіків. Стало відомо…

2 години ago

Готували теракти: у Німеччині затримали двох російських шпигунів

У німецькому місті Байройт арештували ймовірних російських агентів, які готували серію терактів. Як повідомляє BILD, федеральний генеральний…

2 години ago

Розвідка США: розробки біологічної зброї в КНДР небезпечніші, ніж ядерна програма

США стверджують, що КНДР має активну програму розробки біологічної зброї. Північна Корея досліджує та генетично…

2 години ago