Новини

У Китаї запустили інноваційний плавучий нафтопереробний завод

В Китаї запрацював унікальний плавучий нафтопереробний завод.Китайська нафтова компанія CNOOC, яка володіє ексклюзивним правом на розвідку і розробку нафтогазових родовищ на морському шельфі країни, розпочала експлуатацію високотехнологічного «плавучого нафтопереробного заводу» з функцією цифрового близнюка, передає Укрінформ.

Плавучий НПЗ Haiyang Shiyou 123 (Offshore Oil 123) являє собою судно, оснащене обладнанням для перероблення нафти й газу безпосередньо біля морської бурової установки, що позбавляє необхідності створювати інфраструктуру для доставки сирої нафти до НПЗ на суші, повідомляє CGTN. Його розрахункова потужність перероблювання – 1,5 мільйона тонн нафти на рік.

Особливістю цього корабля є висока автоматизація виробництва, завдяки чому чисельність обслуговуючого його персоналу незначна. Так, на судні встановлено понад 8 тисяч різноманітних датчиків, які контролюють всі виробничі процеси, зокрема, температуру, тиск і рівень рідини, а зібрані ними дані в режимі реального часу передаються на один пункт, звідки генеруються команди для управління виробництвом. Це дозволяє швидше й надійніше діагностувати проблеми та оперативно їх усувати.

На додаток до високотехнологічної бортової системи створено «цифровий двійник» судна – його віртуальну копію, яка знаходиться за 1000 кілометрів від справжнього корабля у центрі управління в місті Шеньчжень південної провінції Гуандун. Сюди, також у режимі реального часу, надходять дані про стан систем плавучого НПЗ і процесів перероблення нафти.

Цей «клон» дозволяє команді інженерів на суші значно надійніше реагувати на надзвичайні ситуації і ефективніше взаємодіяти з персоналом на борту для запобігання аваріям. За словами заступника головного інженера проєкту Чжана Баолея, застосовані на судні передові технології допоможуть істотно підвищити ефективність і безпеку морського видобутку нафти. Найближчим часом судно прибуде до нафтового родовища Lufeng 12-3 у Південно-Китайському морі, де розпочнеться його промислова експлуатація.

Ольга Степанова

Recent Posts

Скільки заробляють українські розробники за кордоном (інфографіка)

Медіанні зарплати українських розробників («чисті», після сплати податків), які нині живуть за кордоном, вищі, ніж…

7 хв. ago

Нові тарифи з 1 лютого: комунальники підвищують плату за вивіз сміття

Починаючи з 1 лютого 2025 року, для деяких українців почнуть діяти оновлені тарифи на вивезення…

22 хв. ago

В Україні ситуація з населенням – “катастрофічна”: Der Spiegel назвало причини

Демографічна криза охопила Україну ще до російського вторгнення, однак саме під час війни демографічна ситуація погіршилася катастрофічно,…

31 хв. ago

Не лише 17-річні хлопці. Хто ще має стати на військовий облік до 31 липня 2025 року

З 1 січня 2025 року в Україні запроваджується автоматична постановка на військовий облік для юнаків,…

40 хв. ago

Банки посилюють контроль над рахунками: хто зможе робити перекази без проблем

Національний банк України ввів обмеження на карткові перекази, спрямовані на боротьбу з тими, хто прагне…

48 хв. ago

“Найтемніший будинок” у Британії продають: усередині він майже повністю чорний

У Великій Британії виставили на продаж будинок, який називають одним із найтемніших у країні. Ззовні…

59 хв. ago