Україна отримає додаткові супутникові системи зв’язку Starlink

Україна домовилася з корпорацією Ілона Маска Space Exploration Technologies Corp. про отримання тисяч додаткових антен Starlink для протидії російським повітряним атакам, які загрожують занурити країну в темряву і перервати зв’язок, повідомив високопоставлений урядовець.Більше 10 000 пристроїв, які забезпечують інтернет-сервіс, що транслюється з супутників, будуть відправлені в Україну в найближчі місяці, заявив віце-прем’єр-міністр і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Про це пише Експерт з посиланням на Економічні новини.

«SpaceX і Ілон Маск швидко реагують на проблеми і допомагають нам», — сказав Федоров, додавши, що розмовляв з Маском безпосередньо. «Ілон Маск запевнив нас, що і надалі буде підтримувати Україну. Коли у нас було найпотужніше відключення електроенергії, я в той день написав йому повідомлення, і він миттєво відреагував і вже зробив певні кроки. Він розуміє ситуацію».

Представник SpaceX не відгукнувся на прохання прокоментувати ситуацію.

Супутники SpaceX є частиною мережі Starlink, яка передає високошвидкісний інтернет-сервіс до антен на Землі.

Starlink відіграла важливу роль на початку війни в Україні, коли російські військові зосередилися на руйнуванні комунікацій. Завдяки супутниковим станціям Starlink українські війська могли підтримувати зв’язок, відбиваючи перший натиск російських військ. Спочатку Маск був визнаний справжнім героєм. 

Але згодом Маск, головний виконавчий директор SpaceX, викликав гнів українців у жовтні, коли написав у Твіттері, що Київ повинен зберігати нейтралітет — очевидно, натякаючи на те, що він не повинен вступати до військових альянсів, таких як НАТО — і повинен поступитися територією Росії в обмін на мирну угоду.

За словами Федорова, Україна отримала близько 22 000 супутникових станцій Starlink з початку війни в лютому.

Хоча контракту ще немає, уряди кількох країн Європейського Союзу готові розділити оплату, сказав він, відмовившись публічно назвати їх. «На сьогоднішній день всі фінансові питання вирішені», — сказав він, додавши, що навесні Україні необхідно буде знайти додаткове фінансування.

«Альтернативи супутниковому зв’язку немає», — сказав Федоров.

Україна готується до найгіршого сценарію, при якому електро-, тепло-, водопостачання та водовідведення можуть бути відключені на кілька днів або навіть тижнів, якщо Росії продовжить руйнувати енергетичну інфраструктуру країни, заявляє українська влада. Близько половини її вже пошкоджено. Мобільний зв’язок та інтернет-зв’язок також можуть бути значно обмежені в цьому випадку.

Антени Starlink потребують електроенергії, але можуть живитися від генераторів або акумуляторів.

План дій на випадок надзвичайних ситуацій передбачає розгортання тисяч так званих » пунктів невразливості» — місць, де українці зможуть отримати безперебійний доступ до електроенергії, опалення та інтернету, частина з яких забезпечується антенами «Старлінк». 

«Ми готові місяць прожити без електрики, аби був хоча б мобільний зв’язок та смс-повідомлення», — сказав пан Федоров. «Що стосується інтернету, то у нас є багато Starlinks, але головне, що ми отримали згоду на ще одну партію, яка буде використана для стабілізації зв’язку у критичних ситуаціях». 

Українські технологічні компанії є великим джерелом попиту на електроенергію. Технологічні компанії посідають друге місце серед галузей промисловості країни за обсягом експортної виручки. За словами Федорова, хоча їхні продажі продовжували зростати навіть під час війни, жовтень став першим місяцем, коли доходи впали на тлі відключень електроенергії.

Наразі ситуація стабілізувалася, оскільки компанії закупили антени та генератори Starlink, і зараз виконують свої контракти, підкреслив Федоров.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии