Новини

Українцям перерахують податок на нерухомість – скільки доведеться платити у 2024 році

У 2024 році українці матимуть фінансовий обов’язок зі сплати податку на нерухомість. Однак, це стосується не всіх громадян, а лише тих, хто має “надмірну” площу житла.Про це повідомили у Державній податковій службі.

Згідно із законодавством, розмір податку на нерухомість буде на рівні 100,5 гривень за кожен квадратний метр понад встановлену законом норму. Якщо ваша квартира чи будинок перевищує, так би мовити, стандартні розміри, то вам доведеться заплатити за кожен зайвий квадратний метр.

Варто зазначити, що місцеві органи влади мають право збільшити цю норму, але в більшості випадків цього не роблять, адже усі зібрані кошти надходять до бюджету. Тому наразі в Україні встановлені такі норми:

60 квадратів для квартири;120 квадратів для будинку;180 квадратів, якщо є будинок та квартира.Важливо зрозуміти, що розмір податку визначається як процент від мінімальної зарплати за минулий рік. У 2023 році мінімальна зарплата становила 6 700 гривень і до цього часу не змінилася. Отже, максимальна сума податку на “зайву” площу становить 100,5 гривень за кожен квадратний метр.

Державна податкова служба нагадує, що не потрібно сплачувати податок за нерухомість, яка перебуває в окупації чи зоні бойових дій. Також було акцентовано на тому, що після отримання повідомлення про нарахування податку на нерухомість громадяни мають два місяці на те, щоб сплатити його.

Як самостійно розрахувати суму податку

Українці можуть самостійно розрахувати суму податку на нерухомість без очікування квитанції. Для цього необхідно:

Відкрити офіційний сайт Державної податкової служби.Обрати розділ “Калькулятор обчислення суми податку на нерухоме майно фізичних осіб”.Визначити тип нерухомості (житлова або нежитлова).Вказати тип об’єкта (квартира, житловий будинок, і т. д.).Зазначити загальну площу об’єкта та тип власності.Вказати період володіння та ставку, яку визначає місцева влада (інформацію про ставки можна знайти на сайті Державної податкової служби).Натиснути кнопку “Розрахувати” і дізнатися суму податку, яку потрібно сплатити.Ця інформація дозволить українцям заздалегідь оцінити розмір податку та готувати необхідну суму, щоб в майбутньому, коли надійде квитанція, не відчути великого удару по своєму фінансовому стану.

Ольга Степанова

Recent Posts

Космічна експансія: NASA попередило про приховані плани Китаю щодо Місяця

Голова NASA Білл Нельсон на засіданні Комітету з асигнувань Палати представників Конгресу США заявив, що…

54 хв. ago

Науковці виявили гени, які можуть спричиняти посттравматичний стрес

Дослідники вивчили генетичну інформацію понад мільйона осіб і виявили 43 гени, які можуть провокувати розвиток посттравматичного…

1 годину ago

Загрожує до 8 років: поляк допомагав РФ спланувати можливий замах на життя Зеленського

Польські правоохоронці у співпраці з українською прокуратурою та Службою безпеки затримали громадянина Польщі, підозрюваного в…

1 годину ago

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

В Україні ухвалили новий закон, який стосується мобілізації. Нововведення торкнуться різних категорій чоловіків. Стало відомо…

1 годину ago

Готували теракти: у Німеччині затримали двох російських шпигунів

У німецькому місті Байройт арештували ймовірних російських агентів, які готували серію терактів. Як повідомляє BILD, федеральний генеральний…

2 години ago

Розвідка США: розробки біологічної зброї в КНДР небезпечніші, ніж ядерна програма

США стверджують, що КНДР має активну програму розробки біологічної зброї. Північна Корея досліджує та генетично…

2 години ago