Новини

Українцям перерахують податок на нерухомість – скільки доведеться платити у 2024 році

У 2024 році українці матимуть фінансовий обов’язок зі сплати податку на нерухомість. Однак, це стосується не всіх громадян, а лише тих, хто має “надмірну” площу житла.Про це повідомили у Державній податковій службі.

Згідно із законодавством, розмір податку на нерухомість буде на рівні 100,5 гривень за кожен квадратний метр понад встановлену законом норму. Якщо ваша квартира чи будинок перевищує, так би мовити, стандартні розміри, то вам доведеться заплатити за кожен зайвий квадратний метр.

Варто зазначити, що місцеві органи влади мають право збільшити цю норму, але в більшості випадків цього не роблять, адже усі зібрані кошти надходять до бюджету. Тому наразі в Україні встановлені такі норми:

60 квадратів для квартири;120 квадратів для будинку;180 квадратів, якщо є будинок та квартира.Важливо зрозуміти, що розмір податку визначається як процент від мінімальної зарплати за минулий рік. У 2023 році мінімальна зарплата становила 6 700 гривень і до цього часу не змінилася. Отже, максимальна сума податку на “зайву” площу становить 100,5 гривень за кожен квадратний метр.

Державна податкова служба нагадує, що не потрібно сплачувати податок за нерухомість, яка перебуває в окупації чи зоні бойових дій. Також було акцентовано на тому, що після отримання повідомлення про нарахування податку на нерухомість громадяни мають два місяці на те, щоб сплатити його.

Як самостійно розрахувати суму податку

Українці можуть самостійно розрахувати суму податку на нерухомість без очікування квитанції. Для цього необхідно:

Відкрити офіційний сайт Державної податкової служби.Обрати розділ “Калькулятор обчислення суми податку на нерухоме майно фізичних осіб”.Визначити тип нерухомості (житлова або нежитлова).Вказати тип об’єкта (квартира, житловий будинок, і т. д.).Зазначити загальну площу об’єкта та тип власності.Вказати період володіння та ставку, яку визначає місцева влада (інформацію про ставки можна знайти на сайті Державної податкової служби).Натиснути кнопку “Розрахувати” і дізнатися суму податку, яку потрібно сплатити.Ця інформація дозволить українцям заздалегідь оцінити розмір податку та готувати необхідну суму, щоб в майбутньому, коли надійде квитанція, не відчути великого удару по своєму фінансовому стану.

Ольга Степанова

Recent Posts

ФСБ затримали росіянина, що “виконував завдання спецслужб України”

У Росії затримали чоловіка, якого підозрюють у “виконанні завдань українських спецслужб” У ФСБ повідомили, що…

3 хв. ago

Не добирав слів: Байден назвав Путіна “схибленим сучим сином”

Президент США Джо Байден назвав президента Росії Владіміра Путіна "схибленим сучим сином" (в оригіналі -…

5 хв. ago

“Це говорить багато про що”: чому РФ перестала застосовувати “Калібри”

Попри наявність в Чорному морі російських кораблів з "Калібрами", вороги практично не використовують крилаті ракети…

11 хв. ago

В Раді пропонують запровадити режим тотального відеонагляду за українцями і збір їх персональних даних

Народні депутати від «Слуги народу» внесли законопроект про ідентифікацію громадян системою відеонагляду на підставі певного…

12 хв. ago

Ілон Маск таємно відвідав Білий дім: розкрили причину візиту

Мільярдер Ілон Маск у вересні минулого року таємно відвідував Білий дім, щоб обговорити з американськими чиновниками перспективи…

25 хв. ago

Назвали 5 правил, як продовжити життя батареї смартфона

З сучасним ритмом життя смартфон став невід'ємною частиною нашого повсякдення, але як ми можемо максимально…

39 хв. ago