Масова мобілізація: як працює «єБронювання»

У Мінцифри розповіли, як працюватиме «єБронування» для військових IT-працівників. Подробиці повідомив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков в інтерв’ю “SPEKA media“.

Борняков розповів, що систему узгодили з військовими, які мають запити. Він додав, що у деяких випадках бронювання компанії мають чекати досить довго, але цей процес координує Мінекономіки.

“Ми маємо робити все для того, щоб для компаній це було просто і прозоро, і відстежуємо статистику. Є затримка до трьох місяців. Я не кажу, що ситуація протилежна, але по вісім місяців точно ніхто не чекає”, – зазначив заступник міністра.

Станом зараз запити на бронювання обробляються фізично, тому це може вплинути на час очікування. Мінекономіки запропонувало створити інструмент “єБронування” для зменшення навантаження.

За словами Борнякова, цей інструмент може працювати вже наприкінці поточного року – ймовірно, його не інтегруватимуть у “Дію”, але він може з’явитися на порталі.

“Ми зараз спілкуємося, щоб ця послуга була доступна на порталі “Дія”. Це не буде в застосунку, тому що це послуга більше не для людей, фізичних осіб, а для компаній. І там багато чого потрібно завантажувати, тобто немає сенсу робити це в додатку. Але якщо це буде частина порталу “Дія”, людина буде заходити, обирати послугу, матиме кабінет, у якому все завантажується та де вона бачитиме статус проходження”, – роз’яснив Олександр Борняків.

Заступник міністра цифрової трансформації зазначив, що поки що складно прогнозувати, скільки часу займатиме розгляд заяв на бронювання.

“Я думаю, що термін — це моя особиста думка, не хочу, щоб мої слова сприймали як позицію уряду — може складати місяць-два. Але залежно від списку”, – говорить Борняков.

Мінекономіки також хоче запровадити процедуру бронювання ФОП та тих, хто працює за гіг-контрактами. Борняков зазначив, що це питання регулюється чинним законодавством, яке не передбачає такої можливості.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии