Європу накриває стрімка інфляція

Європу накриває стрімка інфляція через вторгнення РФ в Україну. Едоардо Ронцоні перевіряє будівельний майданчик поблизу Мілана, який він закрив у березні, оскільки витрати на матеріали різко зросли. Про це інформує Експерт з посиланням на Associated Press.

Він не може завершити напівзбудовану кільцеву розв’язку на перехресті, тому що асфальт, чавунні труби та бетон занадто дорогі. Ціни підвищилися через вторгнення Росії в Україні. Ронзоні очікує, що найгірше попереду і каже, що «боїться, що не зможемо працювати цього року»

«Я була позитивною людиною, але поки що не бачу світла в кінці тунелю», — сказала мати трьох дітей Єва Фуксова, яка живе в містечку Тоусков на заході Чехії. «Мені треба затягнути пояс. Я купую фрукти та овочі, щоб у моїх дітей було все, але я до них не торкаюся», – зазначила вона.

Війна прискорила інфляцію в Європі та світі. Ціни на енергоносії, матеріали та продовольство зростали такими темпами, які не спостерігалися протягом десятиліть. Зростання цін на нафту та газ є ключовим чинником інфляції в Європі, яка в значній мірі залежить від російської енергії.

Очікується, що цього року інфляція досягне майже 7% у 27 країнах ЄС і буде сприятиме уповільненню прогнозів зростання.

Сильна інфляція спостерігається в країнах Центральної та Східної Європи, що знаходяться поблизу України. У квітні ціни у Чехії зросли на 14,2%, у Польщі — на 12,3%, у Греції — на 10,8%.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии