В результаті політики умиротворення агресора відбулась анексія Криму і подальша агресія проти України.Про це під час своєї потужної промови на на Мюнхенській конференції з безпеки сказав президент України Володимир Зеленський, інформують Економічні новини.
“Система безпеки вкотре дає збій через егоїзм, через самовпененість, безвідповідальність держав на глобальному рівні. Як наслідок – злочини одних і байдужість інших. Байдужість, яка робить співучасником” – сказав Зеленський.
“Коли Росія кинула виклик глобальній безпеці, чим відповів світ – умиротворенням. Результат – щонайменще анексія Криму і агресія проти України”, – наголосив він.
“ООН, яка має захищати мир і світову безпеку не може захистити себе. Коди порушується її статут, коли один із членів Радбезу ООН анексує територію однієї із засновниць ООН, а Кримську платформу, формат, мета якого деокупація Криму мирним шляхом – сама ООН ігнорує”, – підкреслив Зеленський.
“Архітектура світової безпеки крихка. Потребує оновлення. Правила, які світ погодив десятки років тому – більше не працюють. Це сироп від кашлю, коли потрібна вакцина від коронавірусу”, – вважає президент.
Зеленський заявив, що архітектура світової безпеки сьогодні не працює. «Україна хоче миру, Європа хоче миру, світ каже, що не хоче війни, а Росія – що не хоче нападати. Хтось із нас бреше», – сказав він.
“У 21-му столітті більше немає “чужої” війни. Анексія Криму і війна на Донбасі – це удар по світу. І це не війна в Україні, а війна в Європі(…)
Ми будемо захищати свою землю. Маючи підтримку партнерів чи не маючи. Надають нам сотні одиниць сучасної зброї чи 5 тисяч шоломів.
Ми цінуємо будь-яку допомогу, але всі мають розуміти: це НЕ благодійні внески, про які Україна має просити чи нагадувати. Не благородні жести, за які Україна має низько вклонятись.
Це ваш внесок у безпеку Європи та світу. Де Україна 8 років є щитом – надійним, до речі. І 8 років стримує одну з найбільших армій світу. Яка стоїть вздовж наших кордонів, а не кордонів ЄС.
І “Гради” летіли на Маріуполь, а не у європейські міста – і слава Богу. І після боїв тривалістю майже пів року зруйновано аеропорт у Донецьку, а не у Франкфурті”, – емоційно наголосив Зеленський.
“Три роки тому саме тут Ангела Меркель сказала: “Хто підбере уламки світового порядку? Тільки всі ми разом!” Аудиторія аплодувала стоячи. Але, на жаль, колективні овації не переросли у колективні дії. І зараз, коли світ говорить про загрозу великої війни, постає питання: а чи лишилося що підбирати?”, – запитує Зеленський.
Він закликав Захід перейти від політики умиротворення агресора до забезпечення гарантій безпеки і миру та ініціював консультації в рамках Будапештського меморандуму, а якщо переговори не відбудуться, Київ поставить під сумнів рішення про відмову від ядерної зброї.
Президент звернувся і до НАТО. “Нам кажуть – двері відкриті. Але поки що: стороннім вхід заборонено”.
“Якщо не всі члени Альянсу хочуть нас бачити або всі члени Альянсу не хочуть нас бачити – скажіть чесно. Відкриті двері це добре, але нам потрібні відкриті відповіді, а не роками не закриті питання. Хіба право на правду не входить до наших розширених можливостей?” – додав він.
Крім ініціативи проведення консультацій у рамках Будапештського меморандуму, Володимир Зеленський запропонував у найближчі тижні скликати саміт держав–постійних членів Ради Безпеки ООН, за участі України, Німеччини та Туреччини, з метою розв’язання безпекових викликів у Європі і напрацювання нових, дієвих безпекових гарантій для України.
Збільшення військового збору із доходів фізичних осіб із 1,5% до 5% зменшило реальну дохідність за…
2025 року система загальнообов'язкового державного соціального страхування України зазнала значних змін, які торкнулися порядку розрахунку лікарняних виплат.…
Побутові споживачі електроенергії можуть бути оштрафовані на значні суми. Серед причин, зокрема, можуть бути певні…
При виборі вживаного автомобіля першочергова увага має приділятися його надійності. Одним із ключових показників цього…
Важливі цілі у Києві російська армія прагне вражати балістикою, оскільки крилаті ракети ППО над містом,…
У неділю, 19 січня, у тимчасово окупованому Криму стався землетрус. Його магнітуда склала 2,8 бала…