Новини

Купували автівки, будинки, землю: понад 140 тисяч ВПО позбавили соцвиплат

Усім українцям, які мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО), але не відповідають критеріям надання державної допомоги, припинили соціальні виплати з 1 вересня. Про це повідомила міністр соціальної політики України Оксана Жолнович в інтерв’ю Forbes.ua.

Очільниця Мінсоцполітики уточнила, що внаслідок перевірок соцвиплат позбавлено понад 140 тисяч осіб, через що видатки бюджету на ці цілі зменшилися приблизно на 400 мільйонів гривень на місяць.

“Ми звірилися з Державною прикордонною службою та припинили виплати тим, хто не відповідає новим критеріям. Це близько 112 тисяч осіб… Також щомісяця ми проводимо перевірки людей, які повернулися до свого постійного житла або мали власне житло. Таких було понад 12 000. Ще 9500 виявлені померлими, і ще 9800 мали подвоєння, тобто людина отримувала виплати в кількох громадах”, — розповіла Жолнович.

Міністерка навела кілька випадків, коли людина отримувала допомогу від держави майже рік і водночас купила Mercedes 2023 року вартістю понад 9,5 мільйона гривень.

“Також зафіксовано близько 250 осіб, які здійснили операції на суму понад 100 000 гривень. Ще 80 осіб купили квартири чи земельні ділянки більш ніж на 100 000 гривень”, — додала Жолнович.

Що відомо про соціальні виплати для ВПО

За весь час повномасштабної війни державну допомогу як внутрішньо переміщені особи отримали понад 5 мільйонів людей. Наразі такі виплати отримують близько 2,5 мільйона ВПО.

“Це одна з найбільших програм Мінсоцу. У 2023-му на допомогу ВПО передбачено 57 мільярдів гривень. На наступний рік орієнтовно така сама сума. Це дуже багато”, — запевняє Жолнович.

Мета таких виплат, каже міністерка, — реінтеграція людини на новій території, тобто за пів року вона може знайти собі роботу, налаштувати побут. Проте багато хто живе з цим статусом вже майже 10 років.

“Статус ВПО люди отримують з 2014 року… Це абсурдна ситуація, коли на людину на все життя повісили цей ярлик… Далі людина може отримувати пільги, при необхідності за певною категорією – інвалідність, бідність тощо. Але вже без привʼязки до ВПО. Міністерство реінтеграції розробляє закон, щоб обмежити статус ВПО до пʼяти років”, — уточнила очільниця Мінсоцполітики.

Ольга Степанова

Recent Posts

Архітектор запропонував переселити Верховну Раду та Кабмін і пояснив, чому це важливо

Архітертор Микола Віхарєв назвав три найкращих рішення для архітектури Києва, які варто було б ухвалити…

3 хв. ago

Водії можуть отримати штраф понад 10 тис. гривень: про що треба знати

В Україні багато водіїв не приділяють уваги очищенню своїх авто від снігу, залишаючи його на…

11 хв. ago

Працівників ТЦК будуть карати за силову мобілізацію: про що йдеться

У Верховній Раді вирішили навести лад у питання мобілізації. Адже нерідко виникали випадки мобілізації чоловіків,…

18 хв. ago

Обов’язки розподілені: адвокат пояснив, хто має доставляти громадян до ТЦК

Згідно з законодавством України, обов’язки між правоохоронцями та співробітниками ТЦК та СП чітко розподілені - затримувати та…

27 хв. ago

Щит для Америки: Трамп анонсував створення “Залізного купола”

Обраний президент США Дональд Трамп заявив, що одразу, як набуде повноважень глави держави, віддасть наказ…

36 хв. ago

Цифри здивують кожного: таких показників безробіття в Україні ще не було

Рівень офіційного безробіття в Україні ще більше скоротився за останній рік та впав до історичного…

44 хв. ago