Новини

Купували автівки, будинки, землю: понад 140 тисяч ВПО позбавили соцвиплат

Усім українцям, які мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО), але не відповідають критеріям надання державної допомоги, припинили соціальні виплати з 1 вересня. Про це повідомила міністр соціальної політики України Оксана Жолнович в інтерв’ю Forbes.ua.

Очільниця Мінсоцполітики уточнила, що внаслідок перевірок соцвиплат позбавлено понад 140 тисяч осіб, через що видатки бюджету на ці цілі зменшилися приблизно на 400 мільйонів гривень на місяць.

“Ми звірилися з Державною прикордонною службою та припинили виплати тим, хто не відповідає новим критеріям. Це близько 112 тисяч осіб… Також щомісяця ми проводимо перевірки людей, які повернулися до свого постійного житла або мали власне житло. Таких було понад 12 000. Ще 9500 виявлені померлими, і ще 9800 мали подвоєння, тобто людина отримувала виплати в кількох громадах”, — розповіла Жолнович.

Міністерка навела кілька випадків, коли людина отримувала допомогу від держави майже рік і водночас купила Mercedes 2023 року вартістю понад 9,5 мільйона гривень.

“Також зафіксовано близько 250 осіб, які здійснили операції на суму понад 100 000 гривень. Ще 80 осіб купили квартири чи земельні ділянки більш ніж на 100 000 гривень”, — додала Жолнович.

Що відомо про соціальні виплати для ВПО

За весь час повномасштабної війни державну допомогу як внутрішньо переміщені особи отримали понад 5 мільйонів людей. Наразі такі виплати отримують близько 2,5 мільйона ВПО.

“Це одна з найбільших програм Мінсоцу. У 2023-му на допомогу ВПО передбачено 57 мільярдів гривень. На наступний рік орієнтовно така сама сума. Це дуже багато”, — запевняє Жолнович.

Мета таких виплат, каже міністерка, — реінтеграція людини на новій території, тобто за пів року вона може знайти собі роботу, налаштувати побут. Проте багато хто живе з цим статусом вже майже 10 років.

“Статус ВПО люди отримують з 2014 року… Це абсурдна ситуація, коли на людину на все життя повісили цей ярлик… Далі людина може отримувати пільги, при необхідності за певною категорією – інвалідність, бідність тощо. Але вже без привʼязки до ВПО. Міністерство реінтеграції розробляє закон, щоб обмежити статус ВПО до пʼяти років”, — уточнила очільниця Мінсоцполітики.

Ольга Степанова

Recent Posts

Мільярдер назвав ідеальний час, щоб відкрити бізнес

Мільярдер Марк Кубан розповів свою історію успіху. Його професійний шлях нагадує, що навіть найскладніші обставини…

5 хв. ago

Оренда квартир в Україні: як змінились ціни за останні пів року

Орендна платня однокімнатних квартир в Україні змінилась. У деяких містах вона здорожчала, а в інших - здешевшала. …

14 хв. ago

Маск розглядає можливість запуску альтернативи TikTok

Американський підприємець Ілон Маск оголосив про можливе повернення Vine, платформи для коротких відеороликів, у своїй соціальній мережі X.…

22 хв. ago

ТЦК не вірять у поширені скарги: мобілізовані можуть вирішити питання, отримують допомогу та зв’язок з рідними

Нещодавній випадок із котом, який провів шість днів замкненим у квартирі у Києві, викликав бурю…

29 хв. ago

Що зміниться для автомобілістів від 4 лютого: головні деталі

В Україні від 4 лютого 2025 року запровадять оновлену тестову онлайн-реєстрацію для всіх послуг. МВС використовує поетапний…

38 хв. ago

Житло, виплати та медичне страхування: що зміниться для українських біженців в Чехії

Українці можуть перебувати в Чехії за безвізовим режимом (до 90 днів) або отримати тимчасовий захист…

47 хв. ago