Новини

Купували автівки, будинки, землю: понад 140 тисяч ВПО позбавили соцвиплат

Усім українцям, які мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО), але не відповідають критеріям надання державної допомоги, припинили соціальні виплати з 1 вересня. Про це повідомила міністр соціальної політики України Оксана Жолнович в інтерв’ю Forbes.ua.

Очільниця Мінсоцполітики уточнила, що внаслідок перевірок соцвиплат позбавлено понад 140 тисяч осіб, через що видатки бюджету на ці цілі зменшилися приблизно на 400 мільйонів гривень на місяць.

“Ми звірилися з Державною прикордонною службою та припинили виплати тим, хто не відповідає новим критеріям. Це близько 112 тисяч осіб… Також щомісяця ми проводимо перевірки людей, які повернулися до свого постійного житла або мали власне житло. Таких було понад 12 000. Ще 9500 виявлені померлими, і ще 9800 мали подвоєння, тобто людина отримувала виплати в кількох громадах”, — розповіла Жолнович.

Міністерка навела кілька випадків, коли людина отримувала допомогу від держави майже рік і водночас купила Mercedes 2023 року вартістю понад 9,5 мільйона гривень.

“Також зафіксовано близько 250 осіб, які здійснили операції на суму понад 100 000 гривень. Ще 80 осіб купили квартири чи земельні ділянки більш ніж на 100 000 гривень”, — додала Жолнович.

Що відомо про соціальні виплати для ВПО

За весь час повномасштабної війни державну допомогу як внутрішньо переміщені особи отримали понад 5 мільйонів людей. Наразі такі виплати отримують близько 2,5 мільйона ВПО.

“Це одна з найбільших програм Мінсоцу. У 2023-му на допомогу ВПО передбачено 57 мільярдів гривень. На наступний рік орієнтовно така сама сума. Це дуже багато”, — запевняє Жолнович.

Мета таких виплат, каже міністерка, — реінтеграція людини на новій території, тобто за пів року вона може знайти собі роботу, налаштувати побут. Проте багато хто живе з цим статусом вже майже 10 років.

“Статус ВПО люди отримують з 2014 року… Це абсурдна ситуація, коли на людину на все життя повісили цей ярлик… Далі людина може отримувати пільги, при необхідності за певною категорією – інвалідність, бідність тощо. Але вже без привʼязки до ВПО. Міністерство реінтеграції розробляє закон, щоб обмежити статус ВПО до пʼяти років”, — уточнила очільниця Мінсоцполітики.

Ольга Степанова

Recent Posts

Небезпечний тренд набирає обертів: у Дніпрі діти підірвали “крота”

У Дніпрі діти вирішили наслідувати тренди з мережі та налякати мешканців вибухами. Не зупинило їх…

28 хв. ago

Маск розкритикував заборону TikTok у США: “це суперечить свободі слова”

Американський мільярдер і власник соціальної мережі Х Ілон Маск заявив, що блокування соціальної мережі TikTok у Сполучених…

37 хв. ago

Скільки стажу потрібно для пенсії у 10 тисяч гривень: розрахунки на 2025 рік

У 2025 році пенсійна система України продовжує функціонувати за принципом індивідуального нарахування пенсійних виплат, що…

45 хв. ago

Відстрочка від мобілізації: не призиватимуть на службу ще одну категорію українців

В умовах воєнного стану в Україні уряд робить кроки для захисту прав громадян, особливо тих, хто опинився…

1 годину ago

Зловісний і рішучий. Аналіз нового офіційного портрета Дональда Трампа

Напередодні інавгурації Дональда Трампа було оприлюднено його новий офіційний портрет. І багатьом здалося, що на…

1 годину ago

Дірка в стіні номера президента Зеленського ледь не спричинила міжнародний скандал

Начальник навчального центру професійної підготовки Управління державної охорони Максим Романчук дбає про безпеку перших осіб…

1 годину ago