Водій мопеда отримав штраф у 40 800 гривень: подробиці

Особливості українського законодавства забороняють особам з відкритою категорією «А» керувати мопедами та скутерами. Для цього потрібно відкрити окрему категорію «А1».Зростання цін на пальне у наслідок збільшення податків спонукає все більше українців пересідати на мопеди як на один з найбільш економних видів транспорту. Ця тенденція особливо помітна в сільській місцевості та районних центрах, де не лише молодь, а й люди похилого віку використовують мопеди як оптимальний засіб пересування.

Проте значна частина населення залишається необізнаною про потенційні правові наслідки, пов’язані з керуванням мопедом без реєстрації та відкритої категорії. Занепокоєння виходить за рамки простих штрафів, оскільки конфіскація мопеда також є реальною можливістю.

Щоб підкреслити серйозність ситуації, можна навести приклад нещодавнього інциденту з водієм мопеда, який слугує застереженням.

Він був оштрафований на значну суму в 40 800 гривень і отримав п’ятирічну заборону на керування транспортним засобом, що є вражаючим покаранням. Таке суворе покарання було накладено через те, що водій керував мопедом без обов’язкового посвідчення водія категорії “А1”.

Юристи наголошують, що реєстрація мопеда є обов’язковою, незалежно від того, чи призначений цей транспортний засіб для їзди по місцевих дорогах, чи по національних автомагістралях. Наявність посвідчення водія категорії “А1” є також є важливою передумовою для законного керування мопедом. Окрім цього обов’язково потрібен страховий поліс.

Особам, які не мають посвідчення водія категорії A1, заборонено керувати мопедом. Порушники цієї вимоги закону можуть зіткнутися з серйозними наслідками, включаючи значні штрафи та втрату прав на керування будь-якими видами транспорту.

Відповідно до статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керування мопедом без необхідної категорії “А1” може призвести до штрафу в розмірі 3400 грн. Повторне порушення протягом року, як передбачено частиною 5 тієї ж статті, може призвести до ще більш суворих покарань, включаючи штраф від 40 800 грн. з позбавленням права керування на строк від 5 до 7 років.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии