Новини суспільства

В Україні із 16 липня вступають у силу зміни до мовного законодавства

Вже за місяць, 16 липня 2022 року, набирають чинності частина друга та шоста статті 27 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, які регламентують використання державної мови в мережі Інтернет та мови інтерфейсів комп’ютерних програм, встановлених на товарах. Про це інформує Експерт.

Це означає, зокрема, що з 16 липня 2022 року:

– будь-який товар, на якому встановлено комп’ютерну програму – від автомобіля до пральної машини чи електрокавоварки, повинен бути “локалізований” для реалізації в Україні. На товарі має бути українськомовний інтерфейс незалежно від того, чи цей інтерфейс використовує електронний екран чи має вигляд панелі керування зі звичайними кнопками;

– усі інтернет-ресурси (вебсайти, сторінки в соцмережах, ютюб-, вайбер-, телеграм-канали, мобільні застосунки тощо), які використовуються в якості інтернет-представництв суб’єктів господарювання, зареєстрованих в Україні, у тому числі інформаційні інтернет-ресурси, повинні мати основну версію українською мовою, яка має завантажуватися для користувачів в Україні за замовчуванням. Українськомовна версія інтернет-представництва іноземного суб’єкта господарювання, який реалізує продукцію в Україні, може мати менший обсяг інформації, ніж основна версія, але достатній для того, аби користувач з України міг повністю розуміти мету діяльності даного суб’єкта.

– Варто наголосити, що суб’єкти господарювання, які здійснюють обслуговування українських споживачів в мережі інтернет (інтернет-магазини, інтернет-каталоги тощо) вже з 16 січня 2021 року зобов’язані розміщувати на відповідних інтернет-ресурсах інформацію про товари та послуги державною мовою. Однак, відтепер вони зобов’язані мати повноцінну версію українською мовою, яка має бути основною (містити максимальний обсяг інформації) та завантажуватися за замовчуванням, – сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За його словами, відсутність українськомовної версії інформаційного інтернет-ресурсу після 16 липня 2022 року може означати свідоме порушення його власником вимог закону про державну мову, або факт відсутності державної реєстрації засобу масової інформації та/або власника як суб’єкта підприємницької діяльності.

– Це в свою чергу означатиме намір власника інтернет-ресурсу перебувати поза правовим полем України і викликатиме обгрунтовану недовіру до опублікованої на ресурсі інформації, – підкреслив Уповноважений.

Також з 16 липня 2022 року Уповноважений із захисту державної мови зможе накладати штраф на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть Закон.

Розмір штрафу складає від 3400 грн до 8500 грн, якщо порушення вчинено вперше. За повторне порушення накладатиметься штраф від 8500 грн до 11900 грн.

Ольга Степанова

Recent Posts

ТЦК дивуються відсутності мотивації у чоловіків: “Можуть прийти напряму”

Речниця Чернівецького ТЦК Тетяна Гайдащук розповіла, як відрізняється мотивація чоловіків, які прийшли добровільно, та тих,…

4 хв. ago

Здатна долетіти до більшої частини Європи: NYT описала ймовірні характеристики “Орешника”

Росія презентувала нову ракету "Орешник", яка має можливість нести ядерні боєголовки. Це посилює загрозу для…

13 хв. ago

Нові податки замість подарунків на Новий рік доведуть до відчаю: “сюрприз” уже чекає українців

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики ВРУ запропонував відкласти введення нових податкових заходів…

25 хв. ago

Кіпр зіпсував Коломойському його знаменитий жарт: позбавив олігарха громадянства

Кіпр позбавив "золотих паспортів" понад 70 осіб, у тому числі російських та українських бізнесменів та…

34 хв. ago

Мороз і дощ з мокрим снігом: якою буде погода в Україні 29 листопада

Погода в Україні у п'ятницю, 29 листопада, буде хмарною та вологою у більшості регіонів. Також у…

1 годину ago

Рідкісний птах опинився від загрозою вимирання: екологи б’ють на сполох

Королівське товариство захисту птахів (RSPB) заявило про загрозу вимирання тонкодзьобого кульона - прибережного птаха ряду сивкоподібних. Про це повідомляє IFL Science.…

2 години ago