Сі Цзіньпін і Путін обговорять схеми обходу санкцій і посередницькі зусилля — ISW

Очікується, що президент Китаю Сі Цзіньпін обговорить з президентом Росії Володимиром Путіним спроби Росії оминати міжнародні санкції, запроваджені через конфлікт в Україні, під час їхньої майбутньої зустрічі в Москві.Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW), інформує Експерти.

Крім того, Цзіньпін може також обговорити зацікавленість Пекіна в посередництві у врегулюванні війни в Україні шляхом переговорів.

Очікується, що під час візиту до російської столиці, запланованого на 20-22 березня, Цзіньпін підпише з Путіним двосторонні документи і обговорить питання, пов’язані з всеосяжним партнерством між Росією і Китаєм.

«Китайські компанії, як повідомляється, продавали російським організаціям гвинтівки, деталі для безпілотників і обладнання, які можуть бути використані у військових цілях, а західні розвідувальні служби заявили, що китайське керівництво розглядає можливість поставок летального обладнання в Росію», — наголошується в доповіді.

Експерти вважають, що Цзіньпін, ймовірно, буде обговорювати з Путіним і російськими чиновниками схеми обходу санкцій, щоб підтримати продаж і постачання китайського обладнання в Росію.

Раніше в березні Цзіньпін і самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписали пакет з 16 угод, які можуть допомогти обійти російські санкції, спрямувавши китайські товари через Білорусь.

Крім того, китайський президент може спробувати позиціонувати Китай як неупередженого третього посередника на переговорах між Росією та Україною, спираючись на свій успіх у посередництві у відновленні дипломатичних відносин між Іраном та Саудівською Аравією.

Раніше Китай запропонував «широкий план мирного врегулювання» війни в Україні, що складається з 12 пунктів.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии