Пандемія COVID-19 призвела до сплеску інфікування «супербактеріями»

У ЄЦКЗ розповіли про ще один наслідок пандемії COVID-19.У Європейському центрі з профілактики та контролю захворюваності (ЄЦКЗ) повідомили, що інфікування, викликані деякими стійкими до антибіотиків патогенами, відомими як супербактерії, у медичних закладах Європи зросли більш ніж удвічі через пандемію COVID-19. Про це інформує Експерт із посиланням на Reuters.

У звіті ЄЦКЗ зазначається, що кількість зареєстрованих випадків двох високорезистентних патогенів спочатку збільшилась у 2020 році (перший рік пандемії COVID-19), а потім різко зросла у 2021 році.

Представник ЄЦКЗ Домінік Монне зазначив, що сплеск стався внаслідок спалахів у відділеннях інтенсивної терапії лікарень у ЄС та інших країнах, де інфекції, стійкі до антимікробних препаратів, вже були широко поширені.

Деякі вчені пов’язують зростання випадків внутрішньолікарняних інфекцій супербактерій під час пандемії з більш широким призначенням антибіотиків для лікування COVID-19 та інших бактеріальних інфекцій під час тривалого перебування в лікарні. Монне сказав, що це «найбільш правдоподібна гіпотеза», але ЄЦКЗ ще має провести ретельний аналіз.

Європейський звіт підтверджує тенденцію, зафіксовану минулого року в Сполучених Штатах, де урядові дані показали, що смертність від стійких до ліків інфекцій у 2020 році зросла на 15%. Нагадаємо, стійкість до ліків розвивається через неправильне або надмірне використання антибіотиків. Експерти називають супербактерійні інфекції, включаючи грибкові патогени, тихою пандемією, яка спричиняє понад мільйон смертей щорічно, але не привертає уваги.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии