Дані з внутрішньочерепних електроенцефалографів можна використовувати для відтворення пісень, які людина нещодавно слухала. Такого висновку дійшли американські вчені з Університету Каліфорнії в Берклі. Результати їхньої роботи опублікував журнал PLoS Biology.
Робота вчених допоможе розпізнавати мову, інтонації та навіть емоції людей з інвалідністю, які не можуть самостійно говорити. Результати експериментів допоможуть зробити нові нейроінтерфейси для таких людей більш “музичними” і природними.
“Ці пристрої зможуть не тільки зчитувати лінгвістичний вміст думок, а й інтонації та емоції”, – сказав професор Роберт Найт.
У рамках дослідження вчені спостерігали за мозком 29 пацієнтів з епілепсією, які готувалися до операцій. До них підключили електроди, які відстежували зміни мозкової активності. Добровольцям увімкнули пісню Another Brick in the Wall, Part 1 гурту Pink Floyd.
З’ясувалося, що сигнали від верхньої скроневої звивини збігалися зі звучанням пісні. Розроблена система машинного навчання майже повністю реконструювала пісню, причому звуки можна було почути і зрозуміти. Вчені вважають, що подальші дослідження в цій галузі допоможуть удосконалити систему настільки, що будуть зрозумілі емоції та інтонації людей, не здатних самостійно говорити.
Скандали навколо зіркового експодружжя Бреда Пітта та Анджеліни Джолі не вщухають. Виявилося, що акторка не дозволяє бачитися його…
Головний рупор Кремля в соцмережах, заступник голови Ради безпеки РФ та колишній російський президент Дмитро…
В Україні продовжуються військовий стан та мобілізація, а отже, чоловіки віком від 18 до 60…
В Ізраїлі посилюється втома від війни, кількість жертв зростає, а масштаби бойових дій розширюються. Про…
Командувача угрупованням російських військ "Південь" генерал-полковника Геннадія Анашкіна звільнили з посади через неправдиві заяви про хід…
Армія Російської Федерації намагається зробити "Шахеди" зі штучним інтелектом. Їх мета - створити рої безпілотників.…