Дані з внутрішньочерепних електроенцефалографів можна використовувати для відтворення пісень, які людина нещодавно слухала. Такого висновку дійшли американські вчені з Університету Каліфорнії в Берклі. Результати їхньої роботи опублікував журнал PLoS Biology.
Робота вчених допоможе розпізнавати мову, інтонації та навіть емоції людей з інвалідністю, які не можуть самостійно говорити. Результати експериментів допоможуть зробити нові нейроінтерфейси для таких людей більш “музичними” і природними.
“Ці пристрої зможуть не тільки зчитувати лінгвістичний вміст думок, а й інтонації та емоції”, – сказав професор Роберт Найт.
У рамках дослідження вчені спостерігали за мозком 29 пацієнтів з епілепсією, які готувалися до операцій. До них підключили електроди, які відстежували зміни мозкової активності. Добровольцям увімкнули пісню Another Brick in the Wall, Part 1 гурту Pink Floyd.
З’ясувалося, що сигнали від верхньої скроневої звивини збігалися зі звучанням пісні. Розроблена система машинного навчання майже повністю реконструювала пісню, причому звуки можна було почути і зрозуміти. Вчені вважають, що подальші дослідження в цій галузі допоможуть удосконалити систему настільки, що будуть зрозумілі емоції та інтонації людей, не здатних самостійно говорити.
У Фінляндії 75 жінок розпочали підготовку до можливої війни з Росією. Про це повідомляє The Guardian. Жінок…
Прокуратура США видала ордер на арешт індійського мільярдера Гаутама Адані та його племінника Сагара Адані, звинувачених у…
В Україні продовжено воєнний стан до 7 лютого 2025 року. Триває мобілізація, яка вимагає від…
Слухання у справі скандальновідомої ексочільниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи продовжуються і в ході одного із…
У Києві продають одну з найнезвичніших, та водночас найсмердючіших закусок Північної Європи. Йдеться про сюрстрьомінг - квашений,…
Рада Нацбезпеки та оборони спростувала інформацію російських пропагандистів, що співробітники посольств низки країн виїхали з…