Новини зоров'я

У НАН розповіли про ситуацію з COVID-19

У НАН розповіли про розвиток епідемії в умовах війни.Проблема пандемії COVID-19 хоч і відійшла на задній план на тлі повномасштабної військової агресії РФ проти України, однак нікуди не зникла. Про це інформують Економічні Новини з посиланням на Українську правду.

Станом на 16 березня 2022 року в середньому за тиждень в Україні щодня одужують 24 879 людей, 5057 осіб інфікуються і 79 хворих помирають від COVID-19. В Національній академії наук України оприлюднили огляд розвитку епідемії COVID-19 в Україні під час війни. Робоча група з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу припускає, що захворюваність продовжує знижуватися.

Водночас процес забору аналізів та проведення відповідних тестів ускладнився, тож статистика захворюваності суттєво неповна. При цьому лікарні та лабораторії продовжують працювати у штатному режимі, тож фіксуються нові випадки захворювання, смерті та одужання від COVID-19.

“Зареєстровані епідемічні показники показали зниження у декілька разів на тлі зміни режиму роботи лікарень, знищення російською армією інфраструктури закладів охорони здоров’я та окупації частини території України”, – йдеться у повідомленні.

Водночас у НАН наголосили, що зменшення зареєстрованих випадків не означає зниження реальних показників захворюваності. Навпаки – такі чинники, як велика кількість біженців та скупчення людей в укриттях могли слугувати каталізатором для епідемії.

Серед інших висновків НАН є також наступні:
Кількість смертей видається заниженою принаймні у півтора раза. Також можливе збільшення кількості летальних випадків, з огляду на проблеми в наданні медичної допомоги.
Українські довоєнні дані про спостережувану летальність штаму “Омікрон” уже доволі надійні та вказують, що вона втричі нижча, ніж у “класичного” штаму з Вуханю. При цьому смертність від “Омікрону” вчетверо нижча, ніж у “Дельти”.
Дані захворюваності в Україні зосереджені досить нерівномірно, адже 40% всіх ПЛР-тестів, про які відомо з баз даних, проведено на Рівненщині.
На сьогодні левова частка нових інфікованих коронавірусом припадає на чотири регіони: Волинську, Полтавську, Черкаську області та м. Київ.
У Польщі, Угорщині, Словаччині, Молдові та Румунії, які відкрили свої кордони для українських біженців, нових спалахів коронавірусу не виявлено.

Ольга Степанова

Recent Posts

Українців почали викликати до податкової через податок через податок на нерухомість

Усі, хто має житло з перевищенням встановлених площ, повинні сплатити податок на нерухомість за 2024…

1 годину ago

США спустили на воду нову атомну субмарину Arkansas типу Virginia

Американські військові отримали чергову ударну одиницю флоту. У Ньюпорт-Ньюс 2 липня на воду спустили багатоцільовий…

1 годину ago

Гра на виживання: хто переможе у кулуарній боротьбі за Кабмін

В Україні розгортається нова внутрішньополітична боротьба, яка дедалі більше впливає на баланс сил у владі.…

1 годину ago

В Україні випустили нову пам’ятну монету 5 грн із зображенням дрона Vampire

Національний банк України презентував нову монету номіналом 5 гривень. Її присвячено українському багатоцільовому дрону Vampire,…

2 години ago

В Україні запускають нову виплату для першокласників: хто отримає 5000 гривень

Кабінет міністрів ухвалив рішення про запровадження одноразової грошової допомоги для сімей із дітьми, які цього…

2 години ago

Зеленський і Трамп говорили про відставку Маркарової: хто може стати новим послом

Під час розмови президентів України та США порушувалося питання про заміну українського посла у Вашингтоні.…

2 години ago