Новини зоров'я

У НАН розповіли про ситуацію з COVID-19

У НАН розповіли про розвиток епідемії в умовах війни.Проблема пандемії COVID-19 хоч і відійшла на задній план на тлі повномасштабної військової агресії РФ проти України, однак нікуди не зникла. Про це інформують Економічні Новини з посиланням на Українську правду.

Станом на 16 березня 2022 року в середньому за тиждень в Україні щодня одужують 24 879 людей, 5057 осіб інфікуються і 79 хворих помирають від COVID-19. В Національній академії наук України оприлюднили огляд розвитку епідемії COVID-19 в Україні під час війни. Робоча група з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу припускає, що захворюваність продовжує знижуватися.

Водночас процес забору аналізів та проведення відповідних тестів ускладнився, тож статистика захворюваності суттєво неповна. При цьому лікарні та лабораторії продовжують працювати у штатному режимі, тож фіксуються нові випадки захворювання, смерті та одужання від COVID-19.

“Зареєстровані епідемічні показники показали зниження у декілька разів на тлі зміни режиму роботи лікарень, знищення російською армією інфраструктури закладів охорони здоров’я та окупації частини території України”, – йдеться у повідомленні.

Водночас у НАН наголосили, що зменшення зареєстрованих випадків не означає зниження реальних показників захворюваності. Навпаки – такі чинники, як велика кількість біженців та скупчення людей в укриттях могли слугувати каталізатором для епідемії.

Серед інших висновків НАН є також наступні:
Кількість смертей видається заниженою принаймні у півтора раза. Також можливе збільшення кількості летальних випадків, з огляду на проблеми в наданні медичної допомоги.
Українські довоєнні дані про спостережувану летальність штаму “Омікрон” уже доволі надійні та вказують, що вона втричі нижча, ніж у “класичного” штаму з Вуханю. При цьому смертність від “Омікрону” вчетверо нижча, ніж у “Дельти”.
Дані захворюваності в Україні зосереджені досить нерівномірно, адже 40% всіх ПЛР-тестів, про які відомо з баз даних, проведено на Рівненщині.
На сьогодні левова частка нових інфікованих коронавірусом припадає на чотири регіони: Волинську, Полтавську, Черкаську області та м. Київ.
У Польщі, Угорщині, Словаччині, Молдові та Румунії, які відкрили свої кордони для українських біженців, нових спалахів коронавірусу не виявлено.

Ольга Степанова

Recent Posts

Почнеться вже влітку: ТЦК та поліція отримали наказ – мобілізація вступає у нову фазу

Міністерство оборони України встановило твердий термін 5 червня 2025 року для деяких чоловіків призовного віку,…

8 хв. ago

Завершилася розмова Трампа і Путіна: очільник Кремля вийшов до ЗМІ, що він сказав

19 травня вечері, завершилася розмова Трампа і Путіна. Після того очільник Кремля вийшов до російських…

11 хв. ago

По 120 тисяч гривень: держава підтримує працевлаштування людей з інвалідністю

Робочі місця для трьох тисяч людей з інвалідністю облаштували в Україні від 2023 року завдяки державній програмі. На це з держбюджету пішло…

22 хв. ago

«Рахунки заблоковано»: користувачам ПриватБанку надходять «листи щастя»

Клієнти ПриватБанку скаржаться, що їхні рахунки блокують. При чому роблять це в односторонньому порядку і без пояснення…

31 хв. ago

Риба за ціною м’яса: в Україні подорожчала навіть найдоступніша риба

Ще недавно багато українців вважали червону рибу — лосось, форель, сьомгу — справжнім делікатесом, який…

39 хв. ago

Боржникам за комуналку арештовуватимуть банківські рахунки: українцям зробили важливе попередження

Платіжна дисципліна споживачів житлово-комунальних послуг значно погіршилася, через що комунальні підприємства зазнають великих збитків. Через…

46 хв. ago