Літні дні – ідеальний час для відпочинку на природі. Але у такий період не варто забувати про загальні правила безпеки, оскільки є ризик укусів як змій, так і різноманітних комах. Якого алгоритму дій треба дотримуватися у випадку укусу комах, розповіли експерти із Міністерства охорони здоров’я України. Відповідна публікація з’явилася у Telegram-каналі відомства.
“Укуси більшості комах не несуть небезпеки, а просто викликають свербіж і набряк, які зазвичай зникають протягом кількох днів”, – пояснюють фахівці. Проте все ж не варто нехтувати простими рекомендаціями, які можуть покращити самопочуття після укусу.
Що робити, якщо вкусила комаха?
Експерти в першу чергу рекомендують промити область укусу водою і прикласти холодний компрес.У разі, якщо місце укусу набрякло та є сильний біль, варто прийняти знеболювальні та антигістамінні препарати.Якщо в місці укусу залишилося жало, його потрібно видалити ковзаючим рухом – таким чином, щоб не тягнути за нього. Для цього не слід використовувати пінцет, оскільки під час цього можна видалити із жала отруту, що призведе до серйозніших небажаних наслідків.У випадку появи таких симптомів, як проблеми з диханням, набряк губ, обличчя, повік або горла, запаморочення, непритомність, слабкий і прискорений пульс, висип, нудота, блювання або діарея, спеціалісти радять звернутися за допомогою до лікаря.
Українці, які мають статус "обмежено придатний", повинні актуалізувати його до 5 лютого 2025 року. Наразі…
Якщо вірити західним експертам, то в Україні існує проблема з рекрутингом до ЗСУ, адже середній…
Багато українців мають борги за комунальні послуги та не поспішають їх гасити. Яке ж покарання…
Українці, які не виїхали за кордон під час широкомасштабного вторгнення Росії, цілком толерантно ставляться до…
У Самборі на Львівщині Служба безпеки та кіберполіція викрила працівників філії Ощадбанку, які пограбували клієнтів…
Служба безпеки та ДБР викрили на Полтавщині масштабну схему ухилення від сплати податків до бюджету…