Пенсії для українців за кордоном: як оформити виплати в Німеччині

Громадянам, які хочуть отримувати українську пенсію за кордоном, необхідно отримати спеціальний документ і підтвердити, що пенсіонер живий. Потім ще потрібно буде пройти процедуру підтвердження особи й тільки після цього оформити або переоформити пенсійні виплати. Про це повідомляють на сайті Генерального консульства України в Мюнхені.

“У Генконсульстві України в Мюнхені можна підтвердити чи засвідчити факт, що фізична особа жива, і отримати відповідне свідоцтво”, — сказано в повідомленні установи.

Як отримати документ?

Для цього потрібно:

надіслати стислий запит на електронну адресу Генерального консульства gc_dem@mfa.gov.ua щодо видачі свідоцтва й додати до нього копію українського паспорта-книжечки або ID-картки, а також додати довідку про реєстрацію місця проживання у ФРН (Meldbescheinigung), що не старша за 2 місяці з дня видачі;дочекатися відповіді й особисто приїхати до Генконсульства в призначений час для отримання свідоцтва.Зазначається, що оформити свідоцтво можна за 18 євро.

Оплачувати консульський збір потрібно німецькою дебетовою карткою (EC-Karte, Girocard) безпосередньо в Генконсульстві під час оформлення свідоцтва. Зазначається, що платіжний термінал приймає тільки дебетові картки (не кредитні), випущені тільки німецькими банківськими установами. Готівка для оплати не підходить.

Як оформити пенсії за кордоном

Якщо громадянин виїхав за межі України й досяг пенсійного віку вже в іншій країні, тоді потрібно скористатися офіційним сайтом електронних послуг Пенсійного фонду України. Це дасть змогу дистанційно оформити виплати.

Гроші громадяни отримуватимуть шляхом міжнародного поштового переказу.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии