Новини

Скільки українських біженців знайшли роботу за кордоном

Українці, які вимушено виїхали за кордон, стикаються з перешкодами у працевлаштуванні. Багато з них – високоосвічені фахівці, але їм пропонують роботу з нижчими професійними вимогами та складними умовами праці.Про це повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на Euobserver.com.
З якими труднощами стикаються українці при пошуку роботи
Мовний бар’єр, нерегулярні пропозиції роботи та обов’язки по догляду за дітьми – основні перешкоди у пошуку роботи втікачами від війни, йдеться у звіті Агентства ЄС з фундаментальних прав (FRA) та Eurofound.
Зараз понад 5 140 000 українців мають тимчасовий захист в Європі. Це дає їм доступ до житла, медичної та соціальної допомоги, освіти, ринку праці.
Однак ситуації з пошуком роботи в різних країнах відрізняються. В Естонії, наприклад, четверо з 10 респондентів мали оплачувану роботу, а в Німеччині цей показник становив лише близько 14%.
“Це багато в чому пов’язано з мовою. В опитуванні FRA 86% респондентів сказали, що вони мало або взагалі не розмовляють німецькою”, – зазначають у публікації.
Це також пов’язано з великою кількістю нерегулярних, тимчасових і нестабільних робочих місць, які їм пропонують. Або з відсутністю послуг з догляду, які б дозволили більшій кількості людей працювати та пройти навчання.
Згідно з дослідженням Комісії ЄС, біженці зазвичай працюють у галузях, де часто пропонують нерегулярні заробітки. Наприклад, у будівництві, туризмі чи готельному бізнесі, – там, де зараз найбільше бракує працівників.
“І тому справа не тільки в тому, щоб ці люди мали доступ до роботи, а в тому, щоб вона була якісною і запропонувала гідні умови праці. А для трьох із 10 українців, які працюють за наймом, ситуація інакша”, – пишуть на сайті.
“Більшість – високоосвічені фахівці”
Відповідно до звіту FRA, часто українці працюють багато годин, нерідко їм недоплачують або не платять взагалі. Також вони часто працюють без контракту, або ж контракт охоплює не всі робочі години.
А тим часом більшість біженців – переважно жінки, які є високоосвіченими фахівцями.
Як високоосвічені люди, українці стикнулися з проблемою надмірної кваліфікації, тобто вони часто володіють більшою кваліфікацією, ніж вимагається для їх роботи кажуть в Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
У Eurofound і FRA радять прискорити процес визнання кваліфікацій українців, особливо для молодих людей.
 

Ольга Степанова

Recent Posts

Чи збільшуватимуть банки депозитні ставки для компенсації оподаткування — відповідь банкірів

Збільшення військового збору із доходів фізичних осіб із 1,5% до 5% зменшило реальну дохідність за…

3 хв. ago

Болячки влетять у копійчину: лікарняні в Україні тепер розраховують за новими правилами

2025 року система загальнообов'язкового державного соціального страхування України зазнала значних змін, які торкнулися порядку розрахунку лікарняних виплат.…

14 хв. ago

За які проблеми з електролічильником можуть оштрафувати: попередження від обленерго

Побутові споживачі електроенергії можуть бути оштрафовані на значні суми. Серед причин, зокрема, можуть бути певні…

23 хв. ago

Експерти розповіли, який пробіг є оптимальним при виборі вживаного авто

При виборі вживаного автомобіля першочергова увага має приділятися його надійності. Одним із ключових показників цього…

31 хв. ago

Стало відомо, чому Росія вдарила по Києву саме балістикою

Важливі цілі у Києві російська армія прагне вражати балістикою, оскільки крилаті ракети ППО над містом,…

38 хв. ago

Тряхнуло кілька разів: в Україні стався землетрус (карта)

У неділю, 19 січня, у тимчасово окупованому Криму стався землетрус. Його магнітуда склала 2,8 бала…

47 хв. ago