Сербія відмовилася від військової бази РФ на своїй території на користь співпраці з НАТО

Сербія відмовилася від розміщення російської військової бази на своїй території. Натомість Белград вирішив рухатися у бік розширення співпраці з НАТО. Минулого тижня заяву щодо розміщення російської військової бази у Сербії зробив посол РФ Олександр Боцан-Харченко, інформує Експерт.

«Створення у Сербії російської військової бази є суверенною справою цієї країни, плюс це питання інтересів самої РФ», – заявив тоді дипломат.

Водночас він заявив, що становище Сербії в Балканському регіоні у військово-технічному плані є набагато сильнішим, ніж здається. Дипломат наголосив, що зараз із Сербією починають рахуватися.

Однак Президент Александар Вучич заявив, що «Сербії непотрібні чиїсь військові бази».

«Сербія зберігатиме військовий нейтралітет і союзницькі відносини. Не соромиться зв’язків з Росією, Китаєм, США та ЄС, але про себе подбає сама», – сказав сербський лідер в інтерв’ю TV Prva.

Джерела повідомили російському виданню, що Сербія відмовилася від ідеї розміщення російської військової бази на користь розширення співпраці з НАТО.

Наразі країна активізувала співпрацю з Альянсом на військовій базі Південь на околицях Буяноваця. Це підтвердив й очільник американського Офісу з питань оборонної співпраці Алессандро Педраза. За його словами, Вашингтон і Белград на базі Південь розвиватимуть Головний центр навчання армії Сербії за стандартами НАТО, а також – підготовки сербських підрозділів для миротворчих операцій.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии