Перемога України є відправною точкою для просування до членства в НАТО, — Столтенберг

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю 15 травня підкреслив, що перемога України над Росією стане відправною точкою для просування до членства в НАТО.Про це повідомляє Guardian.

За словами Столтенберга, “найнагальнішим завданням” для НАТО наразі є “забезпечити перемогу України”.

“Тільки якщо Україна переважатиме як суверенна незалежна держава в Європі, є сенс обговорювати, коли і як Україна може стати членом (військового) альянсу”, – додав Столтенберг, якого цитує “Гардіан”.

Майбутній саміт НАТО у Вільнюсі в липні цього року, ймовірно, включатиме багаторічну програму щодо того, як військовий альянс може допомогти Україні “перейти від стандартів, доктрин і обладнання радянської епохи”, що, за словами Столтенберга, також допоможе в процесі її вступу.

Очікується, що Зеленський візьме участь у саміті особисто.

Столтенберг і президент Володимир Зеленський провели спільну прес-конференцію в Києві 20 квітня, де Зеленський заявив, що не існує “жодних об’єктивних бар’єрів”, які б завадили Україні приєднатися до військового альянсу.

“Я буду говорити чітко, – сказав Столтенберг на брифінгу, – законне місце України – в євроатлантичній сім’ї, законне місце України – в НАТО”.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии