Міжнародний кримінальний суд відкриє дві справи про воєнні злочини Росії — NYT

За інформацією The New York Times, Міжнародний кримінальний суд планує відкрити дві справи щодо розслідування воєнних злочинів, скоєних російськими військами проти України. Ордери на арешт будуть видаватися на кількох осіб, повідомляє NYT з посиланням на нинішніх і колишніх посадовців, інформують Екcперт. 

Справи пов’язані з викраденням Росією українських дітей і підлітків, яких відправляли до російських так званих таборів «перевиховання», а також з навмисними нападами на цивільну інфраструктуру.

Справи з’явилися після місяців роботи спеціальних слідчих груп. Це будуть перші міжнародні звинувачення, висунуті з моменту початку повномасштабної війни Росії в лютому 2022 року.

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан повинен спочатку представити свої звинувачення колегії суддів досудового розслідування, яка вирішить, чи були дотримані юридичні правила видачі ордерів на арешт, або ж слідчі потребують більше доказів. 

Поки що незрозуміло, кому саме суд планує пред’явити звинувачення. 

На прохання підтвердити клопотання про видачу ордерів на арешт у прокуратурі відповіли, що «ми не обговорюємо публічно деталі, пов’язані з поточними розслідуваннями».

На думку деяких дипломатів і експертів, існує ймовірність того, що звинувачення можуть бути пред’явлені президенту Росії Володимиру Путіну, оскільки суд не визнає «імунітет глави держави» у справах, пов’язаних з військовими злочинами, злочинами проти людяності або геноцидом, пише NYT. 

Водночас, ймовірність судового процесу вважають низькою, оскільки суд не може розглядати справи заочно, а Росія навряд чи видасть своїх чиновників. 

Напередодні, 4 березня, Європейський Союз допоміг зробити перший крок до створення спеціального трибуналу для розслідування воєнних злочинів Росії проти України.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии