Сидіти нерухомо кілька годин без перерви під час роботи, наприклад, за комп’ютером, шкідливо для здоров’я. Тому лікарі рекомендують більше займатися спортом. Але яка найменша кількість фізичної активності необхідна, щоб протистояти ризику для здоров’я, пов’язаному з цілоденним сидінням в офісі? У вчених є на це відповідь.Лікарі давно рекомендують більше фізичної активності, особливо тим, хто весь день проводить на роботі, сидячи перед комп’ютером. Постійне тривале сидіння негативно позначається на нашому здоров’ї. Цією проблемою зайнялися вчені з Колумбійського університету. Їхні дослідження показали, що лише п’ять хвилин ходьби кожні півгодини під час тривалого сидіння можуть нівелювати деякі з найбільш згубних наслідків.
Сидяча робота має різні негативні наслідки для нашого здоров’я. Таким чином ми можемо заразитися численними хронічними захворюваннями, серед яких слід назвати діабет, хвороби серця і навіть рак. Такий вид роботи також впливає на ймовірність розвитку деменції. Зазвичай це наражає нас на ризик передчасної смерті.
Дослідники вирішили перевірити вплив на наше самопочуття нерухомості (за винятком використання клавіатури чи миші) протягом періоду часу, що відповідає типовому робочому дню. Для цього 11 людей середнього віку попросили посидіти у своїй лабораторії протягом 8 годин.
У перший день ці люди провели так цілих 8 годин, лише з короткими перервами на відвідування туалету. Проте в наступні дні дослідники почали перевіряти різні можливі стратегії, які мали змінити цю несприятливу для нас ситуацію з точки зору здоров’я. Наприклад, одного дня учасники експерименту ходили по хвилині кожні півгодини, а іншого – по 5 хвилин щогодини. Метою таких випробувань було знайти найменшу можливу дозу такої прогулянки, яка могла б компенсувати несприятливий вплив на наше тіло кількагодинного сидіння.
Навіть короткі прогулянки під час роботи корисні для нашого здоров’я
Під час дослідження учасникам вимірювали тиск і рівень цукру в крові. Порівнюючи вплив різних випробуваних стратегій, було зроблено висновок, що найкориснішою для здоров’я є ходьба протягом 5 хвилин кожні півгодини. Особливо це було помітно в контексті рівня цукру в крові. Наприклад, ви можете зменшити стрибки цукру після їжі на цілих 60 відсотків. Сприятливий ефект також спостерігався щодо артеріального тиску. Але варто зазначити, що більш короткі прогулянки також позитивно впливають на наш організм.
Це стосується не тільки нашого фізичного стану, а й психічного. Під час дослідження його учасникам дали для заповнення анкети, в яких вони повинні були описати своє самопочуття з цього приводу. Виявилося, що в порівнянні з ситуацією, в якій вони повинні були тільки сидіти весь імітований робочий день, коли вони ввели туди ходьбу, вони відчували меншу втому і їхній настрій був кращим. А для цього достатньо було навіть однієї невеликої прогулянки протягом години.
Однак слід підкреслити, що описані вище стратегії можуть працювати лише у випадку, наприклад, офісних працівників. Набагато більшим завданням для вчених стане розробка відповідного підходу для людей, які не можуть дозволити собі регулярні прогулянки під час роботи. Хорошим прикладом тут є, наприклад, водії вантажівок і автобусів.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…