Україна стала третім світовим імпортером зброї у 2022 році, — дослідження

Як інформує Експерт, завдяки військовій допомозі, наданій США та європейськими країнами після повномасштабного російського вторгнення в лютому минулого року, Україна стала третім найбільшим у світі імпортером зброї у 2022 році, згідно з новим дослідженням Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI).З 1991 року до кінця 2021 року Україна імпортувала невелику кількість основних видів озброєнь, тоді як за останні п’ять років на країну припадало 2% світового імпорту озброєнь, пише SIPRI.

За даними інституту, європейський імпорт озброєнь зріс на 47% в період з 2013 по 2022 рік «через напруженість у відносинах між Росією і більшістю інших європейських держав». 

SIPRI додав, що частка США в експорті озброєнь зросла з 33 до 40%, тоді як частка Росії скоротилася з 22 до 16%. 

«Через побоювання, що постачання бойових літаків і ракет дальнього радіусу дії може призвести до подальшої ескалації війни в Україні, країни НАТО відхилили запити України на них у 2022 році. Водночас вони постачали таку зброю іншим державам, залученим у конфлікт, зокрема на Близькому Сході та в Південній Азії», — зазначив Пітер Д. Веземан, старший науковий співробітник Програми СІПРІ з питань передачі озброєнь.

Україна вже кілька місяців просить надати їй винищувачі, щоб захистити своє небо і максимально підвищити ефективність своїх загальновійськових сил під час майбутнього контрнаступу. Однак численні західні союзники, включаючи США і Німеччину, виключили можливість надання літаків у найближчій перспективі, тоді як дискусії щодо їхнього надання тривають.

Подібна динаміка спостерігалася минулого року, коли Україна намагалася отримати від міжнародних прихильників сучасні західні основні бойові танки — після місяців вагань Захід врешті-решт дозволив і пообіцяв поставити танки в Україну наприкінці січня.  

8 березня в Стокгольмі міністри оборони країн ЄС домовилися про збільшення поставок боєприпасів в Україну, але ще не ухвалили «конкретного і формального рішення». 

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии