Росія продовжує ввозити західну електроніку, попри санкції — розслідування

Незважаючи на санкції, Росія продовжує ввозити чіпи та інші компоненти передової західної електроніки на мільярди доларів — через підставні фірми і країни, що не приєдналися до санкцій. Такого висновку дійшли за підсумками спільного розслідування агентство Рейтер і британський Королівський інститут оборонних досліджень (RUSI), інформує Експерт.

Як повідомляє у своїй розповіді про це розслідування агентство Рейтер, за сім місяців війни і дії санкцій, з березня по жовтень включно, Росія імпортувала електроніки щонайменше на 2,6 млрд доларів, і щонайменше 777 млн доларів із цієї суми припали на продукцію західних компаній, чиї чіпи було знайдено в російських ракетах і техніці: американських Intel Corp, Advanced Micro Devices Inc (AMD), Texas Instruments Inc та Analog Devices Inc., а також німецької Infineon AG.

Це — офіційні дані російської митниці, і не вся ця електроніка підпадає під санкції, але Рейтер і RUSI показують і тіньовий бік цього імпорту.

Агентство розповідає про кілька фірм, чиї обороти різко підскочили саме з моменту введення санкцій, або вони взагалі були створені цієї весни. Ці фірми працюють у Туреччині, Гонконзі та в інших перевалочних пунктах, у країнах, які не вводили санкції проти Росії.

«Розслідування виявило цілі розсипи імпортерів і експортерів, які ховаються в тіні і показало, що вантажі напівпровідників та інших високотехнологічних товарів продовжують іти в Росію з Гонконгу, Туреччини та інших торгових хабів», — пише агентство.

В одному з наведених агентство прикладів ланцюжки від гонконгської фірми тягнуться до росіян. В іншому — в Росії створено явно фіктивну фірму, що замінює як імпортера компанію, яка потрапила під санкції, тощо.

Усі пов’язані з цими фірмами співрозмовники агентства — ті, хто взагалі погодився говорити — запевняють, що не займаються обходом санкцій, але про деталі своєї роботи і зміст вантажів говорити, як правило, відмовляються.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии