У Раді пропонують дозволити чоловікам виїжджати за кордон: яка умова

Депутатам пропонують дозволити випускати чоловіків за кордон під щомісячний внесок.Верховній Раді пропонують погодити дозвіл військовозобов’язаним чоловікам виїжджати з України під гарантію сплати щомісячного внеску. Про це йдеться у законопроєкті №8029 про внесення змін до Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” щодо порядку виїзду громадян за кордон в особливий період на умовах гарантованої фінансової підтримки Збройних Сил України, інформує Експерт.

У пояснювальній записці автори проєкту закону пропонують випускати за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років під щомісячний гарантійний внесок. Планується, що українці будуть відкривати у державних банках рахунки на суму 5 неоподатковуваних мінімумів для працездатних громадян (станом на теперішній час це 13 тисяч гривень) та кожного місяця поповнювати його на суму, яка становить 2697 гривень.

Як гарантію, пропонують брати у чоловіків письмове підтвердження добровільної сплати коштів на спеціальний рахунок ЗСУ. “З кожних 100 тисяч військовозобов’язаних громадян, які виїдуть під час воєнного стану за кордон на запропонованих умовах, майже 270 млн гривень щомісяця буде потрапляти на рахунок ЗСУ (якщо тих, хто виїхав було б мільйон, це було б вже близько 2,7 млрд гривень додатково щомісяця на рахунок ЗСУ)”, – зазначили у тексті пояснювальної записки.

Нардепи також планують ввести збір для тих, хто незаконно виїхав за кордон під час дії воєнного стану. Пропонується зобов’язати сплачувати внесок розміром 10 неоподаткованих мінімумів для працездатних громадян, тобто 26 тисяч гривень, за кожен місяць перебування за кордоном.

Водночас автори законопроєкту переконані: якщо буде потреба підсилити ЗСУ великою кількістю нових мобілізованих, яких, припустімо, не вистачатиме в країні, то найсміливіші патріоти з-поміж представників “вільного народу вільної країни”, які працюватимуть за кордоном, цілком можуть повернутися в Україну і приєднатися до тих найсміливіших патріотів, які вже захищають Україну зі зброєю в руках.

Депутати пропонують корегувати, удосконалювати запропоновані законодавчі зміни в робочому порядку під час підготовки проєкту до другого читання. Ініціатором законопроєкту вказано депутата України IX скликання від партії “Слуга народу” Георгія Мазурашу.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии